اخبار اخبار عمومی

56 درصد سهم زنان در صندوق بیمه روستاییان و بادیه نشینان

تبلیغات بنری

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، بیت الله مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستائیان و بادیه نشینان در اجلاس سراسری مدیران و کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستاییان و بادیه نشینان با اشاره به مصوبات دولت سیزدهم، به ایراد سخنرانی پرداخت. علاقه مندی به محرومان گفت: از ابتدای اجرای قانون جوانان تاکنون 600 هزار نفر جمعیت به ثبت رسیده است.
وی بیان کرد: سطح درآمدها در دولت سیزدهم مردمی 57 درصد افزایش یافت که منجر به افزایش مستمری بازنشستگان شد.
وی به اهتمام دولت سیزدهم برای پوشش بیمه اجتماعی مردم روستاها در مناطق محروم اشاره کرد و افزود: دولت مردمی شهید بزرگوار در سه سال گذشته یک میلیون و 35 هزار روستایی و بادیه نشین از طریق دلالان بیمه شدند سال‌ها که بی‌سابقه بود، در حالی که قبل از دولت 10، تعداد بیمه شدگان فعال یک میلیون و 300 هزار نفر بود.
حیثار گفت: ماده 21 قانون جمعیت و جوانان به صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستائیان و بادیه نشینان اشاره دارد که مقرر می دارد مادرانی که دارای 3 فرزند یا بیشتر هستند می توانند به صورت رایگان از این صندوق که دولت به آن اختصاص داده است، تحت پوشش قرار گیرند. 700 میلیارد تومان. سال گذشته برای اجرای طرح بیمه رایگان مادران دارای سه فرزند فوق تخصیص یافت و 311 هزار نفر از این مادران را تحت پوشش قرار داد.
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی دهقانان، روستاییان و بادیه نشینان کشور افزود: امسال 1500 میلیارد تومان از سوی دولت تخصیص داده شده که از این میزان 1000 میلیارد تومان برای تمدید و 500 میلیارد تومان برای بیمه شدگان جدید است که حدودا 200 هزار نفر تازه بیمه شده.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *