اخبار اخبار تکنولوژی

۳۰۰ میلیارد ریال برای احیای شهر تاریخی استرآباد (گرگان) تخصیص یافت

تبلیغات بنری

شورای اسلامی شهر گرگان مرکز استان گلستان 300 میلیارد ریال اعتبار برای احیای بخشی از شهر تاریخی استرآباد (گرگان) اختصاص داد.

برای گزارش دادن تیلارئیس کمیته گردشگری، سرمایه گذاری و بافت تاریخی شورای اسلامی شهر گرگان درباره اقدامات اخیر در این بخش گفت: راه اندازی اتوبوس گردشگری با سه هدف سیاستی بود که در شورای اسلامی شهر گرگان تدوین و توسط شهرداری اجرا شد. بیش از 60 درصد گرگانی ها با جاذبه های تاریخی و تفریحی شهر آشنایی ندارند و هدف اصلی از راه اندازی این اتوبوس آشنایی شهروندان با این جاذبه ها است. علاوه بر رونمایی از اتوبوس توریستی، مراسم ازدواج جوانان نیز برای تشویق خانواده ها و بچه دار شدن برگزار شد.

علی اکبر بصیرنیه افزود: مشکل دیگری هم وجود دارد و آن اینکه مسافران و گردشگران زیادی از گرگان سفر می کنند اما مدت اقامت در این شهرستان کم است. طبق آمار رسمی سالانه حدود 20 میلیون مسافر از شهر گرگان تردد می کنند اما به دلیل نبود زیرساخت های گردشگری این شهر را به عنوان مقصد انتخاب نمی کنند. به دنبال مسافران مکرر هستیم تا شاهد پویایی اقتصاد شهر باشیم.

وی افزود: در نهایت تمرکز بر شور و نشاط اجتماعی شهروندان است. با توجه به شعار تبدیل گرگان به مقصد گردشگری امیدواریم شاهد افتتاح و بهره برداری از سایر طرح های گردشگری در شهر گرگان باشیم.

بصیرنیا یکی از مهمترین طرح ها در حوزه گردشگری گرگان را احیای شهر تاریخی استرآباد (گرگان) خواند و گفت: بافت تاریخی گرگان با وسعت 162 هکتار از اولین بافت های تاریخی ثبت شده است. در کشور. در سال های اخیر موضوع احیای بافت تاریخی این شهر در دستور کار قرار گرفته است و امسال نیز دومین گذر این بافت از آفتاب 15 به درب نو با هزینه ای بالغ بر 300 میلیارد ریال برای کف سازی و احداث طبقات انجام می شود. دیوارها.

یکی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان گفت: افتتاح فاز اول دهکده گردشگری یا شهربازی مدرن امسال، ساماندهی تپه تاریخی قلاخندان که سال ها مورد بی توجهی قرار داشت و ادامه هفت شهر، موزه. بازار یکی از پروژه های مهم گردشگری گرگان است. امیدواریم با استفاده از تدابیر و عناصر گردشگری شاهد افزایش پایداری و بهبود اقتصاد شهروندان گرگانی باشیم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *