اخبار اخبار عمومی

۲۰ نوجوان تهرانی قربانی تصادفات تهران در سال ۱۴۰۲

تبلیغات بنری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: طی یک سال گذشته 20 نوجوان زیر 20 سال در سطح شهر تهران دچار حوادث رانندگی شدند که جای نگرانی دارد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور با ابراز نگرانی از مرگ نوجوانان زیر 20 سال در تصادفات سال گذشته در تهران گفت: از این تعداد 7 فقره مربوط به استفاده از موتورسیکلت بوده است. این گروه سنی طبیعتاً مجوز ندارند و این امر مستلزم نظارت بیشتر خانواده ها بر رفتار فرزندان است.

این مقام انتظامی گفت: 2 نفر از این کودکان در خودروی والدین خود بودند که در این حادثه جان باختند و 11 کودک دیگر از این رده سنی به صورت عابر پیاده در حال تردد بودند که بر اثر برخورد خودرو جان باختند.

سرهنگ موسوئبور از والدین خواست تا با نظارت بر رفتار فرزندان و عدم اجازه رانندگی با وسایل نقلیه ای مانند موتور سیکلت از حوادث فاجعه بار جلوگیری کنند، زیرا سن نوجوانان زیر 20 سال گواه عدم مهارت آنها در رانندگی در کنترل حضور وسایل نقلیه است. والدین در هنگام رانندگی و آموزش در آن ها حضور دارند، اما تصادف گزارش نمی شود و تنها عدم تعادل یا ترمز ناگهانی باعث واژگونی موتورسیکلت و حوادث جبران ناپذیر بعدی می شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: خانواده ها فرزندان زیر 12 سال خود را جلوی خودرو قرار ندهند و حتما این گروه سنی را در صندلی عقب خودرو قرار داده و کمربند ایمنی خود را ببندند. اگر اجازه ندهید فرزندانتان حتی در ماشین در حال حرکت از سانروف ماشین خارج شوند و احساسات خود را به این شکل بیان کنند، زیرا با کوچکترین ترمز و توقف یا حتی برخورد ناگهانی، خدای ناکرده کودک دچار لاغری می شود. بدن و قادر به ایستادن است و انرژی لازم برای مقابله با انرژی دریافتی را ندارد، بنابراین به بیرون و جلوی ماشین پرتاب می شود.

وی به 11 نوجوان جان باخته در تصادفات در شهر تهران در سال گذشته اشاره کرد و گفت: والدین هنگام تردد در جاده ها دست روی دست فرزندان خود نگذارند و حرکت آنها را زیر نظر داشته و همواره برای تردد از پیاده روها استفاده کنند. به عنوان رانندگان هنگام عبور از جاده های همسطح توجه کافی و لازم به جلو معطوف می شود و در هنگام مواجهه با عابر پیاده، به خصوص قبل از رسیدن به خط گذر، ابتدا باید به عابران پیاده اجازه عبور داده شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اذعان داشت: پلیس به شدت نگران آمار تصادفات کودکان و نوجوانان است و از رانندگان و والدین درخواست می کند به توصیه های این گروه سنی توجه کنند تا از تصادفات فاجعه آمیز این افراد که تصادف نمی کنند. کاربران ترافیک

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *