اخبار اخبار جهان

یک گام تانهایی شدن پیمان مودت ایران و آسه آن

تبلیغات بنری

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری سیداواسیما از کوالالامپور، محمد بروجردی در نشست ده گانه اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا و کشورهای عضو معاهده ASEAN MOADAT اظهار داشت: با طی مراحل اداری این توافق بین ایران و اعضای معاهده MOADAT محقق شده است. نزدیک هستند
سفیر کشورمان در این دیدار که به ابتکار لائوس به عنوان رئیس دوره ای اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا در جاکارتا برگزار شد؛ وی به تشریح دیدگاه جمهوری اسلامی ایران در مورد اتحادیه کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن) و معاهده مودیت پرداخت.
بروجردی افزود: اگرچه روند الحاق به معاهده TAC در سال 1392 تا 1397 به پایان رسید، اما با روی کار آمدن دولت شهید رئیسی، ارتباط با آسه آن مورد تاکید وی و شهید وزیر امور خارجه قرار گرفت.
وی خاطرنشان کرد: شهید رئیسی ضمن پیگیری سیاست همسایگی، ارتباط با دولت های شرق و نهادهای بین المللی را مورد توجه قرار داد و از این رو علاوه بر دیدار با همتای خود، با دبیرکل انجمن نیز دیدار کرد. کشورهای جنوب شرق آسیا (آسه آن).
بروجردی گفت: سال گذشته شهید وزیر امور خارجه در نامه ای به دبیرکل آسه آن خواستار تقویت جایگاه جمهوری اسلامی به عنوان شریک در انجمن کشورهای جنوب شرق آسیا شد.
وی افزود: سفارت جمهوری اسلامی ایران در جاکارتا نیز از سال گذشته این هدف را در دستور کار قرار داده و این موضوع مراحل اداری خود را طی می کند.
سفیر کشورمان در پایان سخنان خود ابراز امیدواری کرد که همکاری کشورهای آسه آن و سایر کشورها منجر به گسترش صلح در منطقه و جهان به ویژه در فلسطین اشغالی شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *