اخبار اخبار ورزشی

کشتی فرنگی نوجوانان قهرمانی آسیا؛ ایران نایب قهرمان شد

تبلیغات بنری

تیم کشتی فرنگی نوجوانان با کسب 3 مدال طلا، 4 مدال نقره و 3 مدال برنز به مقام نایب قهرمانی آسیا در اردن دست یافت.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما ، رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی نوجوانان آسیا روزهای 2 و 3 تیرماه در شهر امان اردن برگزار شد و در پایان تیم ایران با حضور ابوالفضل الکرمی در وزن 51 کیلوگرم و عمه رضا محسن نژاد در وزن 80 کیلوگرم. دانیال عزدی در وزن 92 کیلوگرم، احمد بدردینی در وزن 45 کیلوگرم، علی رضا امیری در وزن 48 کیلوگرم، امیرمهدی سعیدی نوا در وزن 67 کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن 71 کیلوگرم قهرمان شدند. مدال نقره را امیرعلی حیدری در وزن 55 کیلوگرم، ابوالفضل شیری در وزن 60 کیلوگرم و ایوب حسینوند در وزن 110 کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.
در رده بندی تیم ملی ایران با 200 امتیاز پس از ازبکستان با 215 امتیاز در رده دوم و قزاقستان با 148 امتیاز در رده سوم قرار گرفتند.
نتایج نمایندگان کشورمان در این رقابت ها به شرح زیر است:
در وزن 45 کیلوگرم احمد البدرالدینی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم سناد حاتم ناجوج از اردن را با نتیجه 11 بر 2 شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 5 بر صفر مقابل نوردو کومرالی از قزاقستان به برتری رسید و به فینال راه یافت. بدرالدینی در این دیدار مقابل امیدجان کرموف از ازبکستان با نتیجه 14 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن 48 کیلوگرم علیرضا امیری در دور نخست با نتیجه 8 بر صفر مقابل یوجین هان از کره جنوبی به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله 5 بر 3 مقابل بیکاش کاشاب از هند به برتری رسید و راهی دیدار فینال شد. امیری در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر مقابل حسین الدین عبدالکریم اف از ازبکستان شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن 51 کیلوگرم ابوالفضل کرمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 6 بر صفر از سد یدیگی تولوتایف از قزاقستان گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله بلال خوریلایف از قرقیزستان را 9 بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. کرمی در این دیدار با نتیجه 9 بر صفر حاجی اکبر کوچاروف از ازبکستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 55 کیلوگرم امیرعلی حیدری پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم آلبامیز بولاتف از قزاقستان را با نتیجه 4 بر 3 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل سردار خلمرزایف از ازبکستان با نتیجه یک بر یک شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. حیدری در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر مشیان لیائو از چین را شکست داد و به مدال برنز دست یافت.
در وزن 60 کیلوگرم ابوالفضل الشری در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر علی اشرف عبدالناصر اردنی را شکست داد. در دور بعد با توجه به غیبت کائو در چین تایپه پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل فاروک یولدوشف از ازبکستان با نتیجه 12 بر 5 شکست خورد و راهی دیدار رده بندی شد. گیلاس در این دیدار با نتیجه 10 بر 8 مقابل نودرژان سنگف از تاجیکستان به برتری رسید و به مدال برنز دست یافت.
در وزن 65 کیلوگرم امیرمهدی سعیدی نوا در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر مقابل زید حاتم نگوج اردنی پیروز شد. وی در دور دوم با نتیجه 6 بر 3 دانیار کاناگاتبک از قزاقستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سعیدی ناوا در این مرحله با نتیجه 13 بر 4 ژنگی هان از چین را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار با نتیجه 8 بر 5 مغلوب فیازبک شمیرزایف از ازبکستان شد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن 71 کیلوگرم محمد کاظمی در دور نخست با نتیجه 8 بر 6 از سد دایچی تسوسومی ژاپنی گذشت. وی در دور دوم یوان لی از چین را با نتیجه 8 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. کاظمی در این مرحله ابوالمنصور اخلاقبک از قزاقستان را با نتیجه 3 بر یک شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار مقابل بهروزبک والف از ازبکستان با نتیجه 6 بر یک شکست خورد و به مدال نقره دست یافت.
در وزن 80 کیلوگرم آمادرضا محسنی نژاد پس از استراحت در دور اول، به دلیل مصدومیت از هایلونگ وی از چین، برنده دور رفت شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. محسنی نژاد در این مرحله با نتیجه ۷ بر صفر محمد سلطان زاده از ترکمنستان را شکست داد و راهی فینال شد. سد یرکبولان در دیدار پایانی با نتیجه 3 بر یک انابیا از قزاقستان را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 92 کیلوگرم دانیال آزادی در اولین دیدار با نتیجه 8 بر صفر ساچین از هند را شکست داد. فخری کمال در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۵ کمیل جانوف از ازبکستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. یزدی ها در این مرحله 5 بر صفر درقم الغدیری عراق را شکست دادند و راهی فینال شدند. ایزدی در این دیدار با نتیجه 9 بر 9 و ضربه فنی از سد عادلیت تویشی از قزاقستان گذشت و به مدال طلا دست یافت.
در وزن 110 کیلوگرم ایوب حسینوند قاسمی در دور نخست مقابل نعمتوف از ازبکستان با نتیجه 11 بر 9 شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی دیدار رده بندی شد. حسینوند با نتیجه 8 بر صفر ادیوس کیراتوف از قزاقستان را شکست داد و به مدال برنز رسید.

جدول رده بندی تیمی: 1- ازبکستان 215 امتیاز 2- ایران 200 امتیاز 3- قزاقستان 148 امتیاز 4- هند 119 امتیاز 5- چین 95 امتیاز 6- کره 79 امتیاز 7- قرقیزستان 76 امتیاز 8- ژاپن 76 امتیاز 9- تاجیکستان 42 امتیاز 10 – عراق 36 امتیاز

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *