اخبار اخبار تکنولوژی

کتاب «جامعه شناسی سینما» رونمایی می‌شود

تبلیغات بنری

نویسنده کتاب «جامعه شناسی سینما» گفت: این کتاب که نگارش آن 3 سال به طول انجامید، با رویکرد تحلیل جامعه شناختی آثار سینمایی برای نخستین بار در کشور منتشر و رونمایی می شود.

رونمایی از کتاب
به گزارش تیلا؛ محمد ردا دلر روزنامه نگار و نویسنده حوزه های حقوق، سینما و تئاتر با حضور در برنامه سلام افزود: کتاب «جامعه شناسی سینما» که به موضوعات مختلف پرداخته است، قابلیت کارگردانی مسائل سینمایی را دارد. کشور.

وی در خصوص اهداف انتشار این کتاب گفت: جامعه شناسی سینما موضوع جدیدی برای سینمای ایران است که جدی گرفته نشده است و در این کتاب تلاش شد تا توجه جامعه سینمایی به این موضوع جلب شود.

دلیر افزود: عیب سینمای اجتماعی این است که نویسندگان، تهیه کنندگان یا کارگردانان سینما به حضور کارشناس یا جامعه شناس در کنار کار خود اهمیت نمی دهند، در حالی که حضور متخصص به بهبود روند تولید آثار سینمایی کمک می کند.

وی بیان کرد: مسائل مختلف اجتماعی مانند کودکان کار، مهاجرت، فرزندخواندگی و یا مسائل دیگری که در جامعه گسترش یافته است به دلیل کمبود متخصص است. در واقع اگر جامعه شناس یا روانشناس آشنا به موضوع در کنار تولیدکنندگان آثار سینمایی حضور داشته باشد، از معضلات اجتماعی جلوگیری می کند، می تواند راه حل مناسبی برای حل مشکل ارائه دهد.

این نویسنده افزود: دو نوع رویکرد به جامعه شناسی سینما وجود دارد که در این کتاب به آنها اشاره شد، یکی رویکرد بازتابی است که بخشی از مشکلات جامعه را منعکس می کند و دیگری رویکردی تکوینی که به معنای شکل روابط اجتماعی درون فیلم است. . .

محمدرضا دلر در خصوص شاخص‌ها و تعاریف سینمای اجتماعی گفت: سینمای اجتماعی حامل دغدغه‌های مردم است و تلاش می‌کند تا در قالب هنر و سینما مسائل اجتماعی اجتماعی را در زندگی روزمره مطرح کند.

کتاب جامعه شناسی سینما عصر امروز ساعت 17 در شهر کتاب مرکزی واقع در خیابان شریعتی با حضور جمع کثیری از فرهنگیان رونمایی می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *