اخبار اخبار فرهنگی

کتابت آیات و روایات دهه ولایت به قلم خوشنویسان

تبلیغات بنری

ویژه برنامه ده ساله طراحی انجمن خوشنویسان با عنوان «هفته خوشنویسی از عید تا عید» راه اندازی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما، انجمن خوشنویسان جامعه دذشیب به مناسبت دهه ولایت و امامت، ویژه برنامه هنری «هفته خوشنویسی از عید تا عید» را تدارک دید. اولین برنامه در نوع خود و یک کارگاه شخصی برای گروهی از خوشنویسان در عید است.

حسن حسین نژاد مدیر انجمن خوشنویسان دزاشیپ درباره هفته خوشنویسی عید به عید گفت: قرار است در هفته خوشنویسی عید تا عید دو کارگاه حضوری برگزار شود و در هر جلسه سی خوشنویس برجسته و اساتید انجمن، ابیات و اشعار مربوط به عید را می نویسند و غدیر را با قلمی متفاوت می نویسند.

وی درباره ضرورت برگزاری هفته خوشنویسی از عید تا عید توضیح داد: خوشنویسی ایرانی پیوند عمیقی با فرهنگ و دین مردم ایران دارد. بنابراین بزرگداشت مناسبت های مذهبی در قالب هنری به شناخته شدن بیشتر این هنر کمک می کند.

حسین نژاد درباره گرایش جوانان به هنر کهن و اصیل خوشنویسی گفت: در سال های اخیر استقبال جوانان موجب رشد چشمگیر دستاوردهای کمی و کیفی انجمن شده است. اما باید به این نکته اشاره کنیم که توانایی خوشنویسی در کشور بسیار بیشتر از توانمندی هایی است که تاکنون شناخته شده است و پیشرفت این هنر در گرو تلاش بیشتر همه هنرمندان است.

میرحیدر موسوی مدیرعامل انجمن خوشنویسان ایران درباره تاثیر این برنامه ها در تقویت ارتباط مردم با هنر گفت: بخشی از فعالیت های انجمن خوشنویسان ایران برگزاری نشست های تخصصی در فضای انجمن است تا همه علاقه مندان بتوانند از مزایای این انجمن بهره مند شوند. تجربیات اساتید و پیشکسوتان هنر خوشنویسی. به همین دلیل به مدت یک هفته صف به دست مردم می رسد.

وی افزود: همه خوشنویسان علاقه خاصی به امیرالمومنین (علیه السلام) دارند و به همین دلیل تصمیم گرفتیم حرمت این اعیاد را با یک دورهمی هنری ارج نهیم. از طرفی کارگاه های حضوری نویسندگی به خوشنویسان در بداهه نویسی کمک می کند.

لازم به ذکر است برنامه های عید فطر انجمن خوشنویسان دذشیب تا عید غدیر خم ادامه دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *