اخبار اخبار عمومی

کاهش ۸ درصدی زمان رسیدگی به پرونده‌های قضائی

تبلیغات بنری

سخنگوی رسمی قوه قضاییه از افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 23 میلیون پرونده وارد دستگاه قضایی شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، سخنگوی قوه قضاییه از افزایش سرعت رسیدگی به پرونده های قضایی خبر داد و گفت: در سال گذشته بیش از 23 میلیون پرونده وارد دستگاه قضایی شده که 99 درصد آنها بسته شد» پس از استماع و صدور حکم همچنین با تلاش دو برابری همکاران قضایی در سال 1403 نسبت به سال 1402 هجری قمری، میانگین زمان رسیدگی به پرونده ها 8 درصد کاهش یافت.

جهانگیر استفاده از فناوری های نوین را اولویت قوه قضائیه دانست و تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 1000 دادگاه عمومی به صورت آنلاین برگزار شد. این دادگاه ها علاوه بر افزایش شفافیت عملکرد قضات، زمینه را برای افزایش دانش عملی دانشجویان حقوق و وکلا فراهم کرده است. همچنین با اتصال دستگاه قضایی به سامانه ستاد، زمینه برگزاری مزایده به صورت شفاف و الکترونیکی در اختیار واحدهای مجری در این سامانه قرار گرفت.

سخنگوی رسمی قوه قضائیه گفت: یکی از بزرگترین مشکلات دستگاه قضایی فرار محکومان است که اجرای حکم را با مشکل مواجه کرده است. با راه اندازی سامانه کنترل تردد محکومان، ورود و خروج افراد در مبادی ورودی تمامی مجتمع های قضایی یکپارچه شد که زمینه دستگیری تعداد زیادی از محکومان فراری را فراهم کرد.

جهانگیر با اشاره به اینکه بازگشت حمید نوری نماد تحقق اراده جمهوری اسلامی ایران در صحنه بین المللی است افزود: حمید نوری بی گناه بود و این آزادی که با همکاری وزارت امور خارجه و وزارت امور خارجه انجام شد. قوه قضائیه نشان داد که تحت هیچ شرایطی اجازه نخواهیم داد برای ما شهروندانمان پرونده تشکیل دهد.

ادامه هید…

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *