اخبار اخبار ورزشی

ژاپن، نخستین حریف والیبال ساحلی ایران در مرحله نهایی انتخابی المپیک

تبلیغات بنری

تیم ملی والیبال ساحلی کشورمان با توجه به صعود عمان به مرحله نهایی انتخابی المپیک در اولین دیدار این مرحله به مصاف ژاپن می رود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، انتخابی رقابت های والیبال ساحلی المپیک 2024 پاریس در قاره آسیا در سه مرحله برگزار می شود.

مسابقات این مرحله شهریورماه سال گذشته در پنج منطقه قاره آسیا برگزار شد و تیم های قهرمان به صورت مستقیم به مرحله نهایی راه یافتند و تیم ملی والیبال ساحلی ایران با شکست منطقه آسیای میانه این سهم را به خود اختصاص داد.

تیم های نایب قهرمان هر منطقه نیز به مرحله نیمه نهایی راه یافتند و دیدارهای این مرحله امروز در شهر نینگبو در استان جیانگشین چین با قهرمانی عمان در مرحله یک هشتم به پایان رسید.

تیم های تایلند و عمان در فینال مرحله نیمه نهایی به مصاف هم رفتند.

مرحله نهایی مسابقات والیبال ساحلی المپیک از یکم تا سوم تیرماه در شهر نینگبو استان جیانگشین چین برگزار می شود که هشت تیم برای کسب یک سهمیه المپیک پاریس به مصاف یکدیگر خواهند رفت.

تیم های چین (میزبان و قهرمان منطقه شرق)، استرالیا (قهرمان سال 2021)، اندونزی (قهرمان منطقه جنوب شرق)، ایران (قهرمان منطقه مرکزی)، ژاپن (نایب قهرمان منطقه شرق)، و با نیوزلند (قهرمان منطقه اقیانوسیه) و قطر (قهرمان منطقه غرب) و عمان D (قهرمان مرحله نیمه نهایی) در مرحله نهایی به مصاف یکدیگر رفتند.

بدین ترتیب با توجه به صعود عمان به رده هشتم مرحله نهایی، تیم ملی کشورمان در اولین دیدار مرحله نهایی به مصاف ژاپن می رود و در صورت پیروزی در این دیدار به مصاف برنده مسابقه می رود. در دومین بازی بین چین میزبان و عمان.

مردان والیبال ساحلی ایران در صورت شکست حریف در دیدار دوم در فینال به مصاف تیم برتر گروه مقابل (استرالیا، قطر، نیوزلند و اندونزی) خواهند رفت.

عباس بورسغری، علیرضا آقاجانی، عبدالحمید میرزالی و سینا شوکتی بازیکنان اعزامی به مسابقات انتخابی المپیک در چین هستند که این روزها در اردوی چین به سر می برند و روز گذشته تمرینات خود را در زمین دوم این رقابت ها ادامه دادند.

رحمان ریوی به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی، آرش رامسری به عنوان مربی و غلامرضا بحریا به عنوان سرمربی تیم ملی والیبال ساحلی را در مرحله نهایی انتخابی المپیک 2024 پاریس همراهی می کنند.

علاوه بر کشور میزبان (فرانسه)، قهرمان جهان در سال 2023 (جمهوری چک برای مردان و ایالات متحده آمریکا برای زنان)، 22 تیم دیگر در هر گروه جنسیتی در مسابقات والیبال ساحلی المپیک شرکت خواهند کرد که 17 تیم از رنکینگ جهانی و 5 تیم هستند. تیم ها از مسابقات انتخابی در نقاط مختلف جهان سهمی دارند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *