اخبار اخبار سیاسی

چهل روز اشک برای شهیدان پرواز اردیبهشت

تبلیغات بنری

در مسجد امام خمینی؛

مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت آقای رئیس جمهور و یارانش در مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛
مراسم گرامیداشت چهلمین روز شهادت آقای رئیس جمهور و یارانش در مصلی امام خمینی (ره) آغاز شد.

حجت الاسلام «محمد محمدی گلبایجانی» رئیس دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامی محمد مخبر سرپرست ریاست جمهوری آیت الله سید احمد علم الهادی امام جمعه مشهد سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل انقلاب اسلامی ایران سپاه پاسداران، سرلشکر احمد وحیدی وزیر کشور، آل اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، امیر آشتیانی وزیر دفاع و جمعی از مقامات نظامی و قطری، نمایندگان گروه های مقاومت اسلامی و کشورهای مختلف، سفرای مقیم تهران و مردم نهضت اسلامی را قدر بدانیم ایران در این مراسم حضور دارد.

شرکت کنندگان در مراسم چهلمین سالگرد شهادت رئیس جمهور تصاویر رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهید آیت الله رئیسی را در دستان خود دارند و بر روی آن سخنان رهبر معظم انقلاب در وصف آیت الله چاپ شده است. رئیسی.

هنوز هم شهروندان از اقشار و اقشار مختلف به همراه فرزندان خود وارد موصل شبستان تهران می شوند و در مراسم اربعین شهدای خدمت حضور می یابند و حضور نوجوانان و جوانان در این مراسم چشمگیر بود.

چهره جدیدی از جمهوری اسلامی در میان برکه ای از اشک ظاهر شد

خانم علم الهادی همسر شهید رئیسی در این مراسم گفت: مسئولیت تحقق عدالت بر عهده شهروندان و مسئولان است و فریب کاری بدی است چه از طرف مسئولان و چه از طرف مردم. در اینجا عارف بزرگ ایرانی زمین مولوی بر نمازگزار تأکید می‌کند و می‌گوید: «من نمی‌خواهم کسی که بخواهد منجم پادشاه را بشناسد که در هر جامه‌ای است، شناختن قدیس و پیروی از او بسیار مهم است».

وی افزود: اگر زیاده خواهی دلیل تصمیمات مردم یا مسئولان باشد هر دو ظلم است. این تفاوت جمهوری اسلامی با حکومت های مردمی در جهان غرب است. خدمت به مردم، اما برای رضای خدا، اما برای رضای خدا، اگر روی تکبر خود تمرکز کنیم یا به ظلم و ستم روی بیاوریم.

علم الهادی ادامه داد: من یکی از مادران و زنان زحمتکش ایران هستم که زحماتشان دیده نشده است و پدران مسئولیت پذیری که گرفتاری های روزمره آنها را از مسئولیت پدری که در حال تربیت نسل شماست محروم نکرده است. به عنوان پسر یا دختر شهروند یا کارگر مطابق آموزه های قرآن کریم و ارائه این الگوی جمهوری اسلامی به عنوان الگوی برتر به جهانیان. خواسته هایم تمام شد و دیگر چیزی جز دعا نمی دانم.

فرمود: از خداوند متعال می خواهم که به شما پاداش دهد به خاطر این همه محبتی که به ما کردید که من سزاوار آن نیستم و خود خداوند به شما اجر جمیل در دست ولی اعظم و سلام و درود. رحمت و برکات خداوند بر شما باد.

ما در کنار شما هستیم و راه این شهدا را ادامه خواهیم داد

زیاد النخاله دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز در این مراسم گفت: صلوات بر رسول خدا و یاران گرامیشان، درود بر خانواده شهید رئیسی و خانواده شهید امیر عبداللهیان و خانواده اش. خانواده شهدا، رئیس جمهور موقت و مردم شریف ایران به همراه هیئتی از رهبران مقاومت فلسطین آمده ایم تا در این روز غم انگیز در کنار شما باشیم و اعلام کنیم که در کنار شما هستیم و راه را ادامه خواهیم داد. از این شهدا

وی افزود: آمدیم تا یاد و خاطره رئیس جمهور عزیز را گرامی بداریم، برخی را که نمی شناسیم و نمی شناسیم و همچنین شهید رئیسی و شهید عبداللهیان که در مقاومت در برابر ملت های منطقه به موفقیت های بزرگی دست یافتند. و متحد کردن مواضع در قبال فلسطین و این موفقیتی برای کشورهای منطقه و مردم فلسطین بود. ما با هیئتی از رهبران مقاومت فلسطین آمدیم تا در این روز غم انگیز در کنار شما باشیم و اعلام کنیم که در کنار شما هستیم و راه این شهدا را ادامه خواهیم داد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: شهید رئیسی در همه محافل بین المللی به نام ملت ایران برای فلسطین دعا کرد و این سخنان همچنان پابرجاست. ما همواره حمایت مردم ایران و جمهوری اسلامی ایران در هجوم الاقصی را به یاد داریم و مواضع رئیس جمهور اسلامی ایران و وزیر خارجه شهیدش در حمایت از فلسطین را فراموش نمی کنیم.

نخاله گفت: به همین مناسبت از حمایت مسئولان جمهوری اسلامی ایران به رهبری رهبر جمهوری اسلامی از ملت فلسطین و مقاومت آنها تشکر می کنم. انشاءالله با هم این راه را به سمت فلسطین و بیت المقدس تا پیروزی ادامه خواهیم داد.

شکی نیست که این حادثه بسیار دردناک و تاریخی بود

حجت الاسلام سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان در پیامی تصویری که در مراسم اربعین شهید رئیسی و یارانش در موصلی تهران پخش شد، گفت: از همان لحظه اول در پی امید به دعا هستیم. و در نهایت در درد و اندوه و همچنین تسلیم شدن در برابر اراده و خداوند با شما خواهد بود. شکی نیست که این حادثه بسیار دردناک و تاریخی بود.

فرمود: بالاخره ما و شما اهل ایمان و توکل و تسلیم در برابر عنایت و حکمت خداوند متعال هستیم و از این حکمت اطلاعی نداریم و ممکن است در دنیا بر ما ظاهر شود.

آیت الله آقای ابراهیم رئیسی روز یکشنبه (9 اردیبهشت) از هشتمین رئیس جمهور کشورمان و هیئت همراه حجت الاسلام آقای محمدعلی آل هاشم نماینده ولی فقیه و امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه استقبال کرد. امور خارجه امور، ملک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی، سردار سید مهدی موسوی فرمانده یگان حفاظت رئیس جمهور، امیر سرتیپ خلبان سید طاهر مصطفوی، سرتیپ دوم محسن دریانوش و سرهنگ دوم بهروز الدهاد در حین بازگشت دچار سانحه هوایی شدند. از آذربایجان مراسم افتتاحیه سد قیز قالاسی شهر تبریز در منطقه ورازگان استان آذربایجان شرقی که موفق به اخذ گواهینامه عالی شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *