اخبار اخبار عمومی

چهار ماهیگیر ایرانی زندانی در قطر به این کشور منتقل شدند

تبلیغات بنری

چهار ماهیگیر ایرانی محبوس در زندان های قطر آزاد و به کشور منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، رئیس قوه قضاییه اخیرا با هدف گسترش ارتباطات و تعاملات بین ملت ها و کشورهای اسلامی به قطر سفر کرده است.

حجت الاسلام والمسلمین محسنی آجی در سفر به قطر، علاوه بر انعقاد تفاهم نامه های توسعه تعاملات قضایی، دیدارهایی با مقامات قطری از جمله امیر قطر داشت.

رئیس قوه قضائیه در سفر به قطر با ایرانیان مقیم این کشور نیز دیدار و از نزدیک در جریان پرونده های آنان قرار گرفت.

همچنین در سفر حجت الاسلام والمسلمین محسنی آجی به قطر، تفاهم نامه همکاری های قضایی مشترک بین مقامات قضایی دو کشور به امضا رسید.

در همین راستا عسکر جلالیان معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر امور خارجه از آزادی و انتقال ۴ صیاد ایرانی محبوس در زندان های قطر به این کشور خبر داد.

جلالیان با اعلام این خبر گفت: با همکاری مستمر وزارتخانه های دادگستری و امور خارجه و پیگیری های سفارت کشورمان در دوحه، 4 نفر از شهروندانمان از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) از زندان آزاد به کشورمان منتقل شدند و 4 نفر شهروندان ما از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) از زندان آزاد به کشورمان منتقل شدند. از بخشش لذت ببر این افراد به دلیل ورود غیرمجاز به آب های سرزمینی قطر توسط گارد ساحلی قطر دستگیر و زندانی شدند.

رئیس کمیته حمل و نقل محکومان با اشاره به فعالیت مردم استان های جنوبی کشور در عرصه های آبی و صیادی تاکید کرد: به شهروندان ایرانی حاشیه خلیج فارس توصیه می کنیم در سفرهای دریایی احتیاط لازم را داشته باشند. احترام به حاکمیت کشورهای همسایه، پرهیز از ورود غیرمجاز و خودداری از حریم خصوصی این کشورها.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *