اخبار اخبار ورزشی

پنجمین مصاف ایران – هلند

تبلیغات بنری

هفته سوم لیگ والیبال سازمان ملل متحد؛

تیم والیبال ایران امروز در دومین دیدار از هفته سوم لیگ ملت‌های 2024 برای پنجمین بار در تاریخ خود به مصاف هلند می‌رود.

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری صدا و سیما، هفته سوم مرحله مقدماتی لیگ ملت های 2024 از 9 خردادماه در شهرهای لیوبلیانای اسلوونی (گروه پنج) و مانیل فیلیپین (گروه ششم) آغاز شد. تیم والیبال ایران از ساعت 10:30 امروز آغاز می شود و در دومین دیدار این هفته خود به مصاف تیم ملی هلند می رود، تیمی که در سال 96 قهرمان المپیک بود و با سطح اول والیبال جهان فاصله داشت. مدتی است و اکنون در تلاش برای بازگشت به روزهای مدال طلای المپیک است.

هلندی ها که پیش از طلای المپیک 1996 6 بار در رقابت های المپیک شرکت کرده بودند، در المپیک 1992 بارسلون نیز مدال نقره المپیک را به دست آورده بودند و اکنون با سه برد و 9 امتیاز در هفته سوم لیگ ملت ها یک. از آخرین شانس های خود برای برد هستند و از سهمیه المپیک پاریس استفاده می کنند.

هلند که با سه برد در رده سیزدهم این رقابت ها قرار دارد، برای ادامه راه خود برای راهیابی به المپیک به سه پیروزی در هفته سوم لیگ ملت ها نیاز دارد، اما چشمش به کوبا و صربستان است که برای کسب سهمیه دست و پا می زنند. دوره زمانی. تیم والیبال هلند سیزده بار در مسابقات قهرمانی جهان والیبال شرکت کرده است و بهترین عنوان آنها به کسب مقام دوم این رقابت ها در سال 1994 برمی گردد. هلندی ها از سال 2021 برای سه دوره متوالی در رقابت های لیگ ملت های والیبال شرکت کرده اند. بهترین عملکرد متعلق به هشتمین در سال 2022 است.

تیم ملی والیبال ایران و هلند در تاریخ رقابت های بین المللی چهار بار به مصاف هم رفتند که هلند سه بار و یک بار پیروز شد و حالا باید دید کدام تیم قهرمان پنجم می شود. همخوانی داشتن؟ از سوی دیگر، تیم والیبال ایران با شکست آمریکا در اولین دیدار هفته سوم انگیزه زیادی برای پیروزی مقابل هلند دارد، به ویژه اینکه در سه بازی قبلی نتیجه را به هلند واگذار کرده و به دنبال آن است. به جلو برای جبران این نتایج.

لیست و نتایج مسابقات والیبال ایران و هلند در طول تاریخ به شرح زیر است:

2021 (لیگ ملل): ایران (3) – هلند (0)

2022 (لیگ ملل): ایران (0) – هلند (3)

2022 (قهرمانی جهان): ایران (1) – هلند (3)

2023 (لیگ ملل): ایران (2) – هلند (3)

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *