اخبار اخبار تکنولوژی

پرداخت وام ۲۰۰ میلیون‌ ریالی به خریداران صنایع‌دستی در خراسان شمالی

تبلیغات بنری

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی از پرداخت وام 200 میلیون ریالی خرید صنایع دستی به خریداران از دهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان شمالی خبر داد.

برای گزارش دادن تیلاعلی مستوفیان اظهار کرد: بر اساس تفاهم نامه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و صندوق کارآفرینی خراسان شمالی، به منظور تحریک تقاضا، مبلغ 200 میلیون ریال به 150 متقاضی پرداخت می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی برگزاری این نمایشگاه ملی در خراسان شمالی را فرصت مناسبی دانست و افزود: انشالله این نمایشگاه باعث ایجاد تحرک و ایجاد فرصت های شغلی در حوزه صنایع دستی و ایجاد صنایع دستی می شود. کارگاه های آموزشی، برندسازی و معرفی بخش های مختلف اقتصادی در استان و سایر استان ها با توانمندی های خراسان شمالی و روابطی که در آینده رخ خواهد داد.

وی با اشاره به اینکه این امر به حرکت اقتصادی صنعتگران در استان کمک زیادی می کند، افزود: برای تسهیل دسترسی به این امکانات غرفه ای در دهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی به صندوق کارآفرینی امید اختصاص می یابد.

مستوفیان با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات برای خرید صنایع دستی موجب توسعه پایدار اقتصادی و ایجاد فرصت های شغلی در استانداری می شود، ادامه داد: برگزاری این نمایشگاه پس از گذشت چند سال می تواند آغاز جدیدی برای برگزاری سایر نمایشگاه های ملی و بین المللی باشد.

دهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی خراسان شمالی از 9 خرداد لغایت 12 تیرماه با 200 غرفه و با حضور تمامی استان ها و تمامی رشته های صنایع دستی در محل منطقه نمونه ملی گردشگری بش قارداش بجنورد برگزار می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *