اخبار اخبار جهان

پاکستان شایعه مذاکره با گروهک تروریستی تحریک طالبان را رد کرد

تبلیغات بنری

پاکستان شایعات مذاکره با جنبش تروریستی طالبان را تکذیب کرد

برای گزارش دادن سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما; دولت پاکستان اعلام کرده است که قصد ندارد با گروه تروریستی تحریک طالبان موسوم به TTP مذاکره کند.
ممتاز زهرا بلوچ، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان امروز در نشست هفتگی خود در اسلام آباد گفت: گروه تروریستی تحریک طالبان پاکستان در کشتار شهروندان پاکستانی و خارجی دست دارد و دولت هیچ علاقه ای به گفت وگو با این موضوع نخواهد داشت. گروه تروریستی
وی افزود: پاکستان به حاکمیت و تمامیت ارضی افغانستان احترام می گذارد و از مقامات افغانستان انتظار داریم که از حاکمیت خود دفاع کرده و با گروه های تروریستی که پناهگاه هایی در داخل افغانستان ایجاد کرده اند و از خاک این کشور برای انجام حملات تروریستی علیه پاکستان استفاده می کنند، مبارزه کنند.
ممتاز زهرا بلوچ در پاسخ به سوالی گفت که پاکستان متعهد به اجرای طرح بازگشت محترمانه اتباع خارجی مقیم غیرقانونی در پاکستان است.
وی افزود: مرحله اول بازگشت محترمانه مهاجران غیرقانونی افغانستان رو به پایان است و از اتباع افغانستانی که همچنان به صورت غیرقانونی در پاکستان اقامت دارند، درخواست می شود این کشور را ترک کنند.
این سخنگو توضیح داد که پاکستان برای تعلیق این طرح با کمیسیون به تفاهم نرسیده است.
وی خاطرنشان کرد: دولت با تمدید اعتبار کارت ثبت نام مهاجران افغانستانی به مدت یک سال موافقت کرد.
ممتاز زهرا در پاسخ به سوالی درباره روابط اسلام آباد و واشنگتن گفت: پاکستان و آمریکا شراکت قوی و چند جانبه دارند. وی افزود: معتقدیم روابط دو کشور باید مبتنی بر احترام متقابل، احترام به حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی یکدیگر باشد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *