اخبار اخبار سیاسی

وحیدی: برگزاری انتخابات در ۳۴۴ نقطه از جهان کار ارزشمندی است

تبلیغات بنری

وزیر کشور از ستاد مرکزی انتخابات وزارت امور خارجه بازدید و در نشست وبینار با حضور سفرای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور شرکت کرد.

به گزارش تیلا به نقل از مرکز رسانه وزارت کشور، وحیدی گفت: حضور پرشور ایرانیان خارج از کشور در انتخابات نشان داد که هویت ایرانی چیزی نیست که بتوان آن را با مرزهای جغرافیایی حذف یا تفکیک کرد.

وی در این نشست افزود: برگزاری انتخابات در 344 نقطه جهان کاری ارزشمند است که در مدت زمان کوتاهی تدارک و برنامه ریزی شد.

وحیدی با ابراز خرسندی از روند امنیتی و ایمنی که در انتخابات شاهد بودیم، از تمامی شرکت کنندگان ایرانی مقیم خارج از کشور در انتخابات تشکر کرد و گفت: این مشارکت پرشور به ویژه جوانان ما در خارج از کشور نشان می دهد که هویت ایرانی چیزی محدود از نظر جغرافیایی نیست. مرزها را می توان حذف یا جدا کرد.

وی افزود: همه عزیزان ما در خارج از کشور دلشان به ایران مقتدر، عزیز و سربلند بسته است و این گنجینه بزرگی برای کشور است و حضور آنان در پای صندوق های رای پاسخی محکم به دروغگویی آنان است. کسانی که ادعا می کنند این افراد خارج از کشور هستند و کاری به جمهوری اسلامی ندارند.

وزیر کشور با تشریح اهمیت حضور ایرانیان مقیم خارج از کشور در شعب اخذ رای، گفت: این حضور با وجود اینکه در آن کشورها یک روز کاری بوده و با وجود دوری از شعبه اخذ رای بسیار مهم است.

وی در عین حال از ایرانیان مقیم خارج از کشور که به دلیل دوری از شعب اخذ رای نتوانستند رای دهند عذرخواهی کرد.

وزیر کشور همچنین از دولت هایی که در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران در کشورهای خود کمک و همکاری کردند، به ویژه در زمینه یافتن بسترهای برگزاری انتخابات و تامین امنیت سفارتخانه ها تشکر کرد.

وحیدی در خصوص پیام بزرگ انتخابات این دوره ریاست جمهوری گفت: انتخابات در حال برگزاری این پیام بزرگ را به جهانیان داد که جمهوری اسلامی بزرگترین دموکراسی واقعی را در اختیار دارد و به دنبال آن است که همه آرای مردم ایران را در هر کجا که هستند ببرند. می روند، جمع می کنند.

وی به تاکید رهبر معظم انقلاب بر اهمیت صدای مردم اشاره کرد و گفت: رهبر عزیز ما بارها تاکید کرده اند که منظور رئیس جمهور همه مردم است و این تلاش مهم برای کسب آرای مردم حقیقت درونی است و واقعیت مردم حرکت ارزشمند جمهوری اسلامی ایران در مردم سالاری دینی بیش از هر زمان دیگری مشهود است.

وزیر کشور افزود: جمهوری اسلامی خود را در قبال همه مردم ایران مسئول می داند و از همه حقوق آنها حمایت می کند و حق رای یکی از این حقوق است.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود در خصوص خدمات کنسولی برای ایرانیان خارج از کشور گفت: هرجا ایرانیان عزیز با مشکل مواجه شوند، وزارت امور خارجه به نمایندگی از جمهوری اسلامی در این کشورها حضور دارد و از حقوق همه مردم ایران دفاع می کند.

وحیدی همچنین با بیان اهمیت برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری گفت: امروز اقتدار جمهوری اسلامی ایران نمایان شده است. جمهوری اسلامی امروز انتخاباتی دیگر را برگزار می کند که حدود 40 روز از فقدان دردناک و تلخ رئیس جمهور شهید و یارانش می گذرد.

وزیر کشور این موارد را حامل پیام های خوبی دانست و خواستار اطلاع رسانی به ایرانیان مقیم خارج از کشور و حتی رساندن این پیام ها به کسانی شد که به هر دلیلی نتوانستند پای صندوق های رای بیایند.

وی صیانت از آرای مردم را یکی از وظایف ذاتی دانست و با محوریت رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت: وقتی رهبر عزیز ما رای مردم را حق الناس دانستند ما در بالاترین استانداردهای ارزشی قرار داریم و البته همه ما از نظر قانونی، قانونی و اخلاقی موظف به حفاظت از این آرا هستیم و خدا را شکر که این کار خوب است. این یکی از عزت های جمهوری اسلامی ایران است که در تمام مراحل و مراحل بعد از انقلاب همواره با آرای مردم حفظ شده است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *