اخبار اخبار تکنولوژی

واکنش رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی به برداشت‌های نادرست مشاور یکی از نامزد‌های ریاست‌جمهوری

تبلیغات بنری

تحریف قرآن شرم آور است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حجت الاسلام محمد قمی درباره برداشت های نادرست مشاور یکی از کاندیداهای چهاردهمین دوره ریاست جمهوری گفت: برداشتی که وی ارائه کرد عجیب، مضحک و اشتباه بود. ما فکر نمی کردیم که بتوان روایت دستاوردهای شهید رئیسی را به این سرعت در تحریف کتاب الهی تحریف کرد.

متن کامل سخنان حجت الاسلام محمد قمی:

به نام خدا

من به عنوان کوچکترین خادم قرآن از خادمان، اساتید، مفسران و علاقه مندان به حقیقت متعالی قرآن که شاید بهتر از دیگران می دانند که تحریف قرآن چقدر مضر است تشکر می کنم. یک علتی برای جامعه

شاید تاکید کنیم که آقای دکتر ظریف در این زمینه با آیات قرآن آشنایی نداشتند. زیرا این مقدار تحریف در آیاتی که در اصل در فضای جنگ و جنگ صادر شده است بسیار تعجب آور است!

شاید انتظار داشتم جناب آقای دکتر مزیکیان که من او را به علاقه قرآنی و روایی می شناسم، به چنین برداشت عجیب، پوچ و غلطی از قرآن پاسخ دهد. من اصلاً در مورد تفسیر قرآن صحبت نمی کنم، هر که ترجمه همان آیات را بخواند متوجه تحریف می شود.

اگر از «مخلوقات شرور نزد خدا» نام می‌برد، یعنی باید با این موجودات بجنگید و آنها را به خاطر سوء‌نیتشان به سختی مجازات کنید تا رغبت به این بدی نکنند. . وقتی این تفاسیر صریح و روشن قرآنی به انگیزه های سیاسی تحریف می شود (که انشاءالله اینطور نیست) باید منتظر وقوع حوادث ناگوار در جامعه باشیم.

اگر در توجیه اشتباهات راهبردی گذشته و دفاع از سخنان نادرست گذشته که تجربه اشتباه را ثابت کرده است، قرآن را تحریف کنیم، تلخی و درد و گلایه بسیار است.

امیدوارم کسانی که معنی را درک می کنند، سیاق این آیات را بیشتر برای جامعه توضیح دهند. موضوع این آیات موضوع شمشیر در یک دست و قرآن در یک دست است. بعد از این آیات، این آیات را شرّ حیوانات قرار دهیم و چرا شرّ آنها را به ما نسبت می دهید؟! و اتفاقاً چون به دستور قرآن عمل نکردید، مستحق سرزنش قرآن هستید. این تصور مرا به یاد سوء استفاده ارتش سوریه می اندازد که بعد از شهادت آقای عمار وقتی بین خود اختلاف کردند که ما بدترین مردم هستیم به خاطر کشته شدن آقای عمار، پاسخ دادند که علی (علیه السلام) مسئول شهادتش شد و او را به میدان فرستاد. ما این سطح از تحریف را به چشم خود می بینیم.

برای کسانی که قصد انتقاد از این گونه مواضع در خصوص مضامین هدایتی قرآن را دارند، جای خود دارد. پس بی شرمانه آیات مربوط به رشد جامعه دینی و تمایز آن را عنوان بدبختی بنامیم؟! سپس از آن آیات در این موضوع استفاده کنید؟ قرآن ساکت نیست. قرآن سخن می گوید. قرآن کریم امام معصوم (علیه السلام) این آیات را تفسیر کرده است. برخی از آیات قرآن و برخی آیات دیگر را بیان کرد. ما حتی در مورد تفسیر صحبت نمی کنیم. مترجمان ترجمه ای روان از این آیات در اختیار ما گذاشته اند. آیا این آیات را تا آخر نخواندی و اینگونه تفسیر نکردی؟!

از پزشکانی که علاقه مند به نظرات کارشناسان هستند تقاضا دارم به نظرات مفسران خبره نیز در این مورد توجه کنند. اگر این نظرات را خوانده اید پس بر اسلام صلی الله علیه و آله است. اگر برای تغییر ذهنیت جامعه از طریق تبلیغات با افکار عمومی بازی کنید، سیاستمداران پاسخ شما را خواهند داد. اما از تحریف کتاب آیات الهی نمی توان گذشت. از اساتید و مفسران قرآن به خاطر این شور و شوق تشکر می کنم. کلمات زیادی در این آیات وجود دارد، شاید کسانی که دارای معنا و دقت هستند بتوانند به تفصیل آنها را توضیح دهند و من را از پرداختن دقیق به این مباحث مطالب معذور کنند.

بابت لحن تندم عذرخواهی میکنم شهادت حضرت آیت الله رئیسی حال همه مردم را تغییر داد. از روز شهادت به ذهنم خطور کرد که بداخلاقی در روایت آن چه رخ داده به چشم می خورد و همه ما وظیفه داریم حقیقت و حقیقت و خدمت و مقاومت و مکتب امام محی (رض) را تبیین کنیم. از او راضی باشید) از طریق خادم ملت و شهید جمهوری، اما فکر نمی کردم قرآن را تحریف کند.

خداوند متعال به همه ما کمک می کند تا حقایق و مسیری را که قرآن برای قیام و جهاد با باطل ترسیم کرده است درک کنیم و به مقاومت در راه حق و پیشرفت به سوی قله ادامه دهیم.

مفتخرم که در میان تمام خادمان و مفسران و معلمان قرآن، کوچکترین بنده هستم.

این چند جمله برای تشکر از شما ساخته شده است.

سلام و برکت و رحمت خداوند بر شما باد

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *