اخبار اخبار عمومی

هوای تهران مطلوب‌تر شد | خبرگزاری صدا و سیما

تبلیغات بنری

بر اساس اعلام شرکت پایش کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت امروز به عدد 94 رسید و هوا در وضعیت قابل قبول و مطلوبی قرار دارد.

برای گزارش دادن تیلابر اساس اعلام شرکت پایش کیفیت هوای تهران، شاخص کیفیت هوای پایتخت امروز به عدد 94 رسید و هوا در وضعیت قابل قبول و مطلوبی قرار دارد.

هوا در ایستگاه های علم و صنعت در منطقه 4 و سرخه حصار در منطقه 13 و در ایستگاه های پارک سلامت در منطقه 17 و شهرک چسمه در منطقه 22 هوا سرخ و صاف است. هوا برای همه گروه‌ها ناسالم است و در ۸ منطقه هوا برای گروه‌های حساس ناسالم است. در این صورت افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، سالمندان و کودکان باید از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل خودداری کنند و سایر افراد نیز باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از خانه را کاهش دهند. در 17 ایستگاه هوا قابل قبول است.

بر اساس اعلام شرکت پایش کیفیت هوای تهران، عصر دیروز شاخص کیفی لحظه ای هوای شهر تهران 176 تعیین شد و هوا برای همه رده ها ناسالم شد. در برخی از ایستگاه های هواشناسی هوا بنفش و بسیار ناسالم بود و در برخی از ایستگاه ها هوا قرمز و برای همه ناسالم بود. در سایر مناطق هوا در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت.

از ابتدای امسال تا امروز 5 روز هوای پاک، 84 روز هوای قابل قبول، 14 روز هوای ناسالم برای گروه های حساس و یک روز هوای ناسالم برای همه گروه ها در شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است. . آب و هوا و ارتباط آن با سطح سلامت انسان در شرایط پاک یا سبز به ترتیب از 0 تا 50، در شرایط قابل قبول یا زرد از 51 تا 100، در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی از 101 تا 150، در شرایط ناسالم از 151 تا 200 است. شرایط برای همه یا قرمز، از 201 تا 300 بسیار ناسالم یا بنفش است و از 301 تا 500 خطرناک یا بنفش است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *