اخبار اخبار جهان

هشدار وزیر خارجه نروژ درباره فروپاشی تشکیلات خودگردان

تبلیغات بنری

وزیر امور خارجه نروژ هشدار داد که تشکیلات خودگردان فلسطین در ماه‌های آینده ممکن است سقوط کند و دلیل آن کمبود بودجه، ادامه خشونت‌ها و عدم اجازه کار نیم میلیون فلسطینی در اسرائیل است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از سایت خبرگزاری سیفا، اسپنبرت آیدی وزیر امور خارجه نروژ روز دوشنبه گفت: احتمال واقعی فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین در کرانه باختری وجود دارد.

ادی هشدار داد که تشکیلات خودگردان فلسطین در ماه‌های آینده ممکن است سقوط کند و دلیل آن کمبود بودجه، ادامه خشونت‌ها و عدم اجازه کار نیم میلیون فلسطینی در اسرائیل است.

بارت آیده به رویترز گفت: “وضعیت بسیار خطرناک است. مقامات فلسطینی که ما از نزدیک با آنها کار می کنیم، به ما هشدار می دهند که ممکن است تشکیلات خودگردان فلسطین در تابستان امسال سقوط کند.”

وی افزود: در صورت تجزیه سازمان خودگردان ممکن است با غزه دیگری روبرو شویم که برای همه از جمله مردم اسرائیل وحشتناک خواهد بود.

نروژ ریاست گروه بین المللی کمک به فلسطینی ها را بر عهده دارد و از حامیان تشکیلات خودگردان فلسطین است.

چند روز پیش، بزالل اسموتریچ، وزیر دارایی اسرائیل دستور کسر 35 میلیون دلار از بودجه مالیاتی تشکیلات خودگردان فلسطین و انتقال آن به خانواده های اسرائیلی را صادر کرد که ادعا می کنند اعضای آنها در حملات انجام شده توسط فلسطینی ها کشته شده اند.

اسموتریچ با بیان اینکه «سازمان خودگردان فلسطین تروریسم را تشویق می کند و به گفته وی به خانواده تروریست ها، اسیران و اسرای آزاد شده فلسطینی پول می پردازد»، تاکید کرد که اسرائیل همان مبالغ پرداختی تشکیلات خودگردان فلسطین را از بودجه خود کسر کرده است. برای انتقال آنها به خانواده های “قربانیان تروریسم” هزینه می شود.

در همین رابطه، اکسیوس به نقل از مقامات آمریکایی اعلام کرد که دولت جو بایدن نگران است که اگر اسرائیل درآمدهای مالیاتی را پرداخت نکند، احتمال فروپاشی تشکیلات خودگردان فلسطین وجود دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *