اخبار اخبار تکنولوژی

هشدار به داوطلبان آزمون‌های استخدامی آموزش‌وپرورش

تبلیغات بنری

وزارت آموزش و پرورش به داوطلبان آزمون استخدامی این وزارتخانه در آستانه مرحله ارزیابی تکمیلی هشدار داد که مراقب افراد سودجو باشند.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه ای نوشت: در چارچوب رصد مستمر فضای مجازی، تمامی داوطلبان و عوامل اجرایی یادآور می شوند که همه ساله در فضای مجازی با نزدیک شدن به تاریخ سنجش تکمیلی و ارزشیابی آزمون های استخدامی، فروش سنجش انجام می شود. محتوا توسط مجرمان سایبری و سودجویان در کانال ها اعلام می شود و گروه های سایبری ارسال شده با این ترفند، خریداران را به درگاه های جعلی بانکی هدایت می کنند و اطلاعات بانکی آنها را به سرقت می برند یا پس از دریافت پول، خریدار دیگر مسئولیتی ندارد و یا در اختیار نامزدها قرار می دهد. با مطالب دوره های گذشته

لازم به ذکر است کلیه اقدامات ستاد اجرایی بر اساس قانون بوده و با حفظ سطوح مختلف محرمانگی سناریوها و محتوای ارزیابی، تنها نویسنده سناریو حق دسترسی به محتوا را دارد و ضمن رعایت محرمانه بودن محتوا، به صورت روزانه در سیستم آپلود می شود. داوطلبان توجه داشته باشند که هرگونه فروش محتوا صرفاً بر اساس ادعای نادرست مبنی بر دسترسی افراد سودجو به محتوای ارزیابی و به منظور باج گیری سود جویان از نامزدها صورت می گیرد.

داوطلبان گرامی، مطمئن باشید سناریوهای حوزه های مختلف سنجش و سنجش تکمیلی آزمون های استخدامی به صورت روزانه و در هر نوبت با تغییر در ابتدا و با حضور تمامی داوطلبان به سامانه تسهیل گر ارسال می شود. محتوای ارسالی در هر شیفت قطعا متفاوت است.

سازمان سنجش و ارزشیابی تکمیلی آزمون های استخدامی 1403 حاکی از آن است که ضمن رصد دقیق فضای مجازی، با در نظر گرفتن حساسیت موضوع و لزوم نظارت و کنترل کلیه فعالیت های مرتبط با فرآیند ارزیابی تکمیلی و لزوم اعمال ضوابط و مقررات. با موارد و مصادیق قصور، سوء استفاده، فعل یا ترک فعل متخلفین قانونی اعم از داوطلبان آزمون، مدیریت، عوامل اجرایی، ساکنین و سایر اشخاص دخیل در موضوع و همچنین سایر موارد تخلف امتحانی مطابق مواد. 96، 91 و 97 قانون مدیریت خدمات کشوری، نظام رسیدگی به تخلفات اداری و قانون رسیدگی به تخلفات اداری اعضاء کادر آموزشی و همچنین قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمون سراسری اتخاذ خواهد شد. اقدام قانونی مطابق با آن. گزارش ها و تحقیقات.

بر اساس دستورالعمل ارسالی به استانداری ها و گزارش های ارسالی، اهم تخلفات و جرایم شامل موارد زیر است:

– ارتکاب هر عملی که موجب اختلال در روند ارزیابی تکمیلی شود.

– ارتکاب هر عملی که ناقض قوانین و مقررات باشد که از نظر علمی به ارزشیابی تکمیلی داوطلب آسیب وارد کند.

پسندیدن:

1- ارائه گواهی، گواهی یا رونوشت گواهی جعلی جهت شرکت در ارزیابی تکمیلی.

2- ارائه مدارک یا گواهی جعلی

3- تبانی با داوطلبان یا افراد خارج از مرکز ارزشیابی تکمیلی یا متولیان فرآیند ارزیابی تکمیلی از قبیل عوامل اجرایی و طراحان سناریو برای تخلف در ارزیابی و ارزشیابی تکمیلی.

4- حضور در سنجش تکمیلی با هویت جعلی و یا شرکت در جلسه سنجش و ارزیابی تکمیلی به جای داوطلب اصلی.

5- استفاده از هرگونه وسیله غیرمجاز مانند وسایل ارتباطی الکترونیکی و وسایل حافظه

6- کمک به داوطلب در پاسخگویی به سوالات و سناریوهای خارج از ضوابط انجام سنجش تکمیلی

7- دسترسی غیرمجاز یا استفاده غیرمجاز از اطلاعات داوطلبان

8- هرگونه تغییر غیرمجاز در سوالات، سناریوها، اوراق یا سایر مدارک و کتب مربوط به آزمون.

9- افشا یا تلاش برای اخذ و افشای سوالات و سناریوهای تکمیلی ارزیابی یا مشارکت یا اقدام در این امر قبل، حین یا پس از انجام ارزیابی تکمیلی به هر نحو.

10- خرید یا فروش سؤالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا پاسخ آنها یا شرکت یا نمایندگی آنها، قبل، حین یا پس از انجام سؤالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا پاسخ آنها، صرف نظر از اینکه سؤالات و سناریوهای ارزیابی تکمیلی یا پاسخ آنها واقعی است یا نه.

یادآوری مهم: در صورتی که داوطلب یا مرجع (شخص حقیقی یا حقوقی) اقدام به ارائه مدارک و مدارکی کند که امتیازات فعالیت، تجربیات، سوابق و افتخارات موضوع نمونه مقاله شماره (3) را به صورت غیرواقعی ارائه کند، موضوع پس از استعلام و احراز بی اعتباری قانونی اسناد و مدارک مطابق موازین قانونی، در هر مرحله از آزمایش، پس از استخدام و یا در حین خدمت، در صورت جعل و جعلی بودن، به مراجع ذیصلاح قضایی شکایت خواهد کرد. غلط. یا ثابت شود که او دروغ می گوید و قبول خدمت داوطلب و ادامه آن پس از احراز موضوع در مرجع صالح قضایی یک موضوع محسوب می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *