اخبار اخبار عمومی

هشدار احتمال وقوع توفان و سیلاب تابستانی در استان تهران

تبلیغات بنری

مدیریت بحران استان تهران با اعلام موضوع نارنجی هواشناسی در این استان از شهروندان خواست از روز دوشنبه 13 تیرماه تا پایان روز سه شنبه 14 تیرماه از حضور در ارتفاعات و تردد در حاشیه رودخانه ها خودداری کنند.

برای گزارش دادن تیلا مدیرکل مدیریت بحران استان تهران گفت: بر اساس پیش بینی های سازمان هواشناسی، دو سامانه بارشی در مناطق شمالی استان تهران به ویژه دامنه ها و ارتفاعات و سامانه ناپایداری موضعی در نیمه جنوبی استان فعال می شود. . فرمانداری از دوشنبه 4 تیر تا پایان روز سه شنبه 5 تیر.

حمید یزدی مهر افزود: با توجه به احتمال بارندگی به شهروندان توصیه می شود هنگام تردد در محورهای کوهستانی از تردد خودداری و در حاشیه رودخانه ها و جاده ها توقف کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین بر پرهیز از فعالیت های کوهنوردی به ویژه قله و پرهیز از سفرهای ورزشی و تفریحی با بالگرد و هواپیماهای سبک تاکید کرد و از مسئولان مربوطه خواست تا لایروبی کانال ها و آبراه ها و پاکسازی مسیرها را انجام دهند. آبراه ها افتتاح پل ها در دستور کار است و دستگاه های اجرایی و امدادی در آماده باش هستند.

حمید یزدی مهر همچنین نسبت به احتمال وزش باد بسیار شدید و طوفان گرد و غبار در این مدت هشدار داد و افزود: با توجه به احتمال سقوط برخی اجسام از ارتفاع و آسیب به سازه های موقت از جمله داربست، تابلوهای تبلیغاتی و تجهیزات در نقاط مرتفع از جمله در جلوی برج ها و دکل ها و خطر شکستن درختان کهنسال از شهروندان به ویژه ساکنان نیمه جنوبی استان تقاضا داریم از قرار گرفتن بر روی پشت بام، زیر درختان، سازه های سست و عملیات عمرانی خودداری کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استان تهران همچنین نسبت به احتمال خیزش و گسترش موقت گرد و غبار از استان های همجوار، پایین آمدن کیفیت هوا و کاهش دید هشدار داد و افزود: افراد مبتلا به بیماری های زمینه ای و تنفسی از حضور در فضای باز خودداری کنند. زمان های هشدار

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *