اخبار اخبار فرهنگی

هر گونه ابزار الکترونیک در آزمون سراسری شناسایی می‌شود

تبلیغات بنری

رئیس شورای ملی حراست از امتحانات:

رئیس شورای ملی حراست از امتحانات گفت: هرگونه وسیله الکترونیکی در جلسه آزمون سراسری شناسایی می شود، خاطرنشان کرد: دستگاه های امنیتی و انتظامی بر شبکه های کلاهبرداری که ادعای فروش سوالات را دارند کنترل کامل دارند.

هر وسیله الکترونیکی در آزمون سراسری شناخته می شود

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، دکتر محمد حسین حاجیلو با تشکر از شورای اجرایی و امنیتی، نیروی انتظامی، قضایی و امنیتی کشور گفت: تشدید مجازات متخلفان در شبکه ها و گروه ها و ارتکاب جرایم شفاف است. ” هر یک از تخلفات به ویژه تلاش برای افشای سوالات مربوط به آزمون سراسری در قالب همکاری گروهی یا شبکه ای، بسته به نوع جرم منجر به حبس می شود.

وی افزود: داوطلبان و والدین آنها مراقب باشند تحت تاثیر تبلیغات دروغین قرار نگیرند و سرنوشت خود را به کسبه و کلاهبرداران کنکور ربط ندهند تقلب و حصول اطمینان از پذیرش در اسرع وقت برای خروج از این شبکه‌ها برای اینکه در معرض مجازات قانونی قرار نگیرند.»

معاون سازمان سنجش و سنجش سازمان آموزش و پرورش کشور با استفاده از دستگاه های تشخیص نسل سوم در تمامی حوزه های آزمون سراسری گفت: حمل وسایل الکترونیکی حتی در حالت بی صدا تخلف است و این دستگاه ها به سرعت معدوم می شوند. شناسایی شدند و در معاینات روز پنجشنبه دو نفر وسایل الکترونیکی در اختیار داشتند و قبل از هر اقدامی دستگیر شدند.

رئیس شورای ملی حراست از امتحانات خاطرنشان کرد: تمامی گروه ها و کانال هایی که ادعای تقلب می کنند، تحت نظارت دستگاه های امنیتی و انتظامی هستند و داوطلبان باید در ساعات باقی مانده تا گروه آزمایشی علوم تجربی به این کلاهبرداران توجه کنند. تاریخ آزمون با انتشار جعل صفحات دفترچه سوالات با استفاده از کتاب تست امروز و سایر روش های تقلبی سعی در متقاعد کردن داوطلبان به واریز پول به ارز، طلا و ارز دیجیتال دارد و هوشیاری داوطلبان این اقدامات را باطل می کند.

حاجیلو با بیان اینکه بیش از 120 هزار نفر مسئولیت اجرا و امنیت آزمون سراسری را بر عهده دارند، گفت: موضوع امنیت قبل، حین و بعد از برگزاری آزمون به تمامی مراجع اجرایی و امنیتی تشریح شد و حتی در صورت رونوشت از آزمون، موضوع امنیت در آزمون سراسری تشریح شد. سوالات در حین امتحان خارج از حوزه امتحانی ارسال می شود، پاسخ را نمی توان در داخل حوزه امتحانی برگرداند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *