اخبار اخبار جهان

هدف ایران از حضور در دوحه انتقال نگرانی‌ها درباره افغانستان است

تبلیغات بنری

آغاز نشست دوحه به میزبانی سازمان ملل متحد

کاظمی قمی وضعیت افغانستان را پیچیده و خطرناک توصیف کرد و گفت: شرایط این کشور مستلزم رایزنی های همه جانبه با همه طرف ها است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از کابل، نماینده ویژه دولت در امور افغانستان هدف از شرکت خود در نشست بین المللی دوحه را رساندن نگرانی های ایران از وضعیت افغانستان به سازمان ملل متحد اعلام کرد.

حسن کاظمی قمی صبح امروز در پیامی با بیان اینکه برای شرکت در نشست دوحه عازم قطر است، افزود: هدف ما شفاف سازی مواضع، رساندن نگرانی های تهران در مورد افغانستان و بیان سیاست های بشردوستانه جمهوری اسلامی ایران است. ایران در حوزه اتباع داخل کشور با مقامات سازمان ملل و کشورهای شرکت کننده در این نشست حضور دارد.

کاظمی قمی وضعیت افغانستان را پیچیده و خطرناک توصیف کرد و گفت: شرایط این کشور مستلزم رایزنی های همه جانبه با همه طرف ها است.

نماینده ویژه ایران در افغانستان ابراز امیدواری کرد که مذاکرات آتی منجر به کاهش آلام مردم افغانستان و ایجاد صلح، ثبات، امنیت، توسعه پایدار و حکومتی مبتنی بر اراده آزاد مردم بدون دخالت و سلطه خارجی شود. . .

نشست دوحه 3 به میزبانی سازمان ملل قرار است امروز آغاز شود. سازمان ملل متحد هدف از این نشست را تعامل منسجم و هماهنگ جامعه جهانی با حکومت موقت افغانستان و وادار ساختن دولت موقت به انجام تعهدات خود خواسته است. تعهدات بین المللی، اما کابل می گوید که در این نشست مسائل اقتصادی، محدودیت های بانکی و دستاوردهای دولت موقت مورد بحث قرار می گیرد.

دولت موقت افغانستان همچنین تاکید کرد که مشتاق تعامل مثبت و سازنده با جهان و رفع سوءتفاهمات در مورد وضعیت افغانستان در نشست دوحه است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *