اخبار اخبار جهان

هاآرتص: اسرائیل توان مقابله با پهپاد‌های حزب‌الله را ندارد

تبلیغات بنری

روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت: حزب الله لبنان بسیار باهوش است و اسرائیل قادر به مقابله با پهپادهای آن نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» در گزارشی به موفقیت حزب الله در به چالش کشیدن سامانه پدافند هوایی رژیم غاصب اسرائیل اشاره کرد که نمی تواند به طور کامل با پهپادهای حزب الله که تقریباً هر روز پرتاب می شوند، مقابله کند. امروز تهدیدات پهپادی حزب الله علیه رژیم صهیونیستی در حال افزایش است.

در این گزارش، انیو کوبوویچ، خبرنگار امور نظامی، تایید کرد که «ارتش اسرائیل راهی برای مقابله با تهدید پهپادهای حزب الله پیدا نکرده است».

وی تصریح کرد: پهپادهای حزب الله لبنان ویرانی بزرگی در شمال ایجاد کردند و احساس امنیت را در اذهان ده ها هزار شهرک نشین صهیونیست که از بازگشت به شهرهای خود بیم دارند، فرو ریختند.

هاآرتص با اشاره به اینکه پهپادهای حزب الله معادله جدیدی را در ساختار نظامی «سازمان نظامی با ارتش سازمان یافته» ایجاد کردند، تاکید کرد: حزب الله لبنان به لطف فناوری موجود و سلاح های دقیق، یک گروه نظامی هوشمند با قابلیت جمع آوری اطلاعات دقیق است. این حمله اکنون زیرساخت های نظامی و حیاتی اسرائیل را تهدید می کند.

این روزنامه صهیونیستی اذعان کرد: دستیابی حزب الله به تسلیحات دقیق مانند بسیاری از پهپادها، اسرائیل را از توان دفاعی کلاسیک خود که اساساً متکی بر دفاع منطقه ای و عمق جغرافیایی و استراتژیک و همچنین دیوارها و موانع فیزیکی در برابر طرف مقابل است، محروم کرد. توانایی های فعلی حزب الله موازنه قدرت استراتژیک اسرائیل را در مقابل دشمنان تل آویو تضعیف کرده است.

این روزنامه همچنین خاطرنشان کرد: حزب الله از ابتدای جنگ غزه توانایی خود را در کسب تجربه مستمر نشان داده و می داند که چگونه رادارهای ارتش اسرائیل را که در شناسایی پهپادها و موشک ها مشکل دارند، مکان یابی کند.

هاآرتص همچنین با اشاره به اینکه حزب الله از آغاز جنگ غزه از تجربیات گسترده ای که در جنگ سوریه به دست آورده استفاده کرده است، افزود: این تجربه به حزب الله اجازه داد تا توانمندی های خود و ساختار عملیاتی منظم سامانه را برای ساخت پهپاد افزایش دهد. روشی که منجر به موفقیت حزب الله در به چالش کشیدن سیستم پدافند هوایی ارتش اسرائیل شد.

روزنامه صهیونیستی هاآرتص به نقل از یک منبع بلندپایه امنیتی در این رژیم نوشت: توانایی حزب الله در حمله دقیق و ناگهانی، علاوه بر پرتاب مقادیر زیادی پهپاد و موشک های کروز، تهدیدی واقعی برای سامانه پدافند هوایی اسرائیل ایجاد کرد.

هاآرتص افزود که حزب الله بیشتر بر حمله به زیرساخت های اقتصادی غیرنظامی و اهداف نظامی رژیم اسرائیل که دارای مهمات هدایت شونده دقیق است، تمرکز خواهد کرد.

این روزنامه با اشاره به هدف قرار دادن شهرک های صهیونیست نشین در شمال اراضی اشغالی فلسطین توسط حزب الله، افزود: تخلیه گسترده شهرک نشینان از شمال سرزمین های اشغالی فلسطین به حزب الله این فرصت را داد تا وارد شهرک های خالی که ارتش صهیونیستی وارد آن شده بود، شود. . به اهداف حقوقی مراجعه کنید.

مقاومت اسلامی لبنان امروز سه شنبه با انتشار ویدئویی، گوشه ای از عملیات اطلاعاتی خود را با استفاده از پهپاد در عمق اراضی اشغالی فلسطین ارائه کرد.

در این فرآیند پهپادهای حزب الله لبنان از اهداف حساس نظامی و اقتصادی رژیم صهیونیستی با موفقیت و با کیفیت بالا عکسبرداری کردند.

این عملیات شناسایی باعث ایجاد زلزله در میان نهادهای نظامی، اطلاعاتی و سیاسی وابسته به رژیم صهیونیستی و شهرک‌های مهاجران ساکن در سرزمین‌های اشغالی شد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *