اخبار اخبار اقتصادی

نگرانی برای تامین آب شرب در تابستان نداریم

تبلیغات بنری

مدیرعامل آبوای گفت: در فصل تابستان جای نگرانی برای تامین آب شرب وجود ندارد، اما با توجه به اینکه در برخی نقاط کشور از آب های زیرزمینی استفاده می شود، مدیریت مصرف باید به یک رفتار روزمره در تمام فصول سال تبدیل شود. سال.”

برای گزارش دادن گزارشگر رادیوهاشم امینی، مدیرعامل آبفای کشور در نشست خبری امروز با بیان اینکه در سال 1402 هجری شمسی با تعمیر سه هزار و 762 کیلومتر شبکه فرسوده، نشتی 32 هزار و 792 کیلومتر شبکه توزیع و یکسان سازی 173 انشعاب، از هدر رفت آب جلوگیری شد. وی گفت: طی سه سال گذشته 9 درصد معادل 700 میلیون متر مکعب به ظرفیت آب شرب کشور اضافه شد.

امینی در ادامه با بیان اینکه پیش از سال جاری نگرانی های جدی در خصوص تامین آب برخی استان ها مانند سیستان، بلوچستان، گلستان، تهران و مشهد وجود داشت، گفت: اما طبق برنامه ریزی هایی که از مهر سال گذشته تدوین شد. برای تامین آب در این تابستان و نیازی به نگرانی در مورد تامین آب در تابستان به دلیل بارش باران وجود ندارد.

وی تصریح کرد: اما با توجه به اینکه 289 شهر همچنان از عدم تعادل در منابع و مصارف آب و استفاده از آب های زیرزمینی رنج می برند، مدیریت مصرف باید به یک رفتار روزمره در تمام فصول سال تبدیل شود.

مدیرعامل شبکه آبفای کشور همچنین به وضعیت آب در سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: در این استان به ویژه در شهرهای زاهدان و زابل به دلیل عدم استحقاق حق آبه هرمند نیمی از آنها را از دست داده ایم. . ولز، بنابراین سه طرح برای حل تنش در این منطقه برنامه ریزی شد و ما آنها را اجرا کردیم.

وی افزود: حفر و تجهیز چاه در سه دشت شیلا، حرمک و هامون، ساخت دستگاه تصفیه آب با ظرفیت 100 هزار متر مکعب، انتقال آب از تهلب به شهر زاهدان به عنوان اقدامی میان مدت برای سیستان و زاهدان. و آبرسانی از بندان به سیستان. در منطقه زابل که بیش از 80 درصد پیشرفت مادی حاصل شده است، سه طرح وزارت نیرو برای تامین آب استان سیستان و بلوچستان در نظر گرفته شده است.

همانطور که امینی اعلام کرد: در فروردین ماه 300 میلیون متر مکعب حق آبه در این استان محقق شد.

شهرام حیدریان مدیر دفتر تعرفه های آب شرکت آبفای کشور درباره شرایط مصرف آب کشور گفت: در حال حاضر 55 درصد مشترکان با سهم 31 درصدی آب شرب تا حد استاندارد 39 نسبت مشترکان مصرف می کنند. با 53 درصد سهم آب آشامیدنی دو برابر استاندارد است و 6 درصد از شرکت کنندگان بیش از دو برابر استاندارد با سهم 16 درصد آب آشامیدنی مصرف می کنند.

حیدریان درباره تفاوت مشتری خوب و بد نیز گفت: مشتری به ازای هر مترمکعب از مصرف خود 900 تومان پاداش پس انداز دریافت می کند و مشتری بیش از دو برابر الگوی مصرف بابت پیک مصرف دریافت می کند اطلاعیه قبلی از ساعت 21 تا 21 تا 15 به طور موقت قطع می شود. وی افزود: این اقدامات باعث شد افزایش مصرف آب از 3 درصد به کمتر از 1.8 درصد کاهش یابد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *