اخبار اخبار فرهنگی

نقشی بر سنگ در موزه هنر‌های معاصر تهران دیدنی شد

تبلیغات بنری

منتخبی از آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین المللی با موضوع فلسطین در موزه هنرهای معاصر تهران به نمایش درآمد.

کتیبه سنگی به تماشای موزه هنرهای معاصر تهران تبدیل شد

به گزارش خبرگزاری سیدواسیما؛ نمایشگاه هنرهای تجسمی با عنوان «کتیبه بر سنگ» با حضور مسئولان و هنرمندان در موزه هنرهای معاصر تهران افتتاح شد.

محمد خراسانی زاده، مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه نکشی بر سینگ گفت: اولین نمایشگاه موزه هنرهای معاصر تهران پس از انقلاب در بهمن ماه سال 58 برپا شد. آثاری درباره فلسطین به نمایش گذاشته شد و اکنون پس از چهل و پنج سال دوباره نمایشگاه تخصصی فلسطین در این موزه برپا شده است.

وی افزود: نکشی پر سینگ منتخبی از آثار هنرمندان ایرانی، فلسطینی و بین المللی درباره فلسطین را به نمایش گذاشت.

مدیرکل هنرهای تجسمی با بیان ضرورت برگزاری نمایشگاه نکشی بر سنگ گفت: شهید مطهری نزدیک به پنجاه سال پیش گفته بود که اگر امام حسین (علیه السلام) در جامعه امروزی بود، حرم حضرت علی اکبر را متحول می کرد. به زیارتگاهی برای مردم فلسطین تبدیل شده است، بنابراین برگزاری این نمایشگاه در این روزها یک کار هنری برای پرداختن به موضوع عاشورا و فلسطین است.

وی هنر را مؤثرترین زبان در بیان مظلومیت مردم فلسطین دانست و گفت:

اختصاص غرفه ایران در دوسالانه ونیز به موضوع فلسطین از دیگر اقدامات جامعه هنری ایران برای دفاع از ملت فلسطین است که بازخورد بسیار خوبی از بازدیدکنندگان ونیز داشت.

محمدرضا وحیدزاده برگزارکننده نمایشگاه نقشی بر سینگ گفت: این نمایشگاه را می توان نمایشگاه عاشورایی دانست.

وحید زاده افزود: «نمایشگاه مجسمه های سنگی» آثار هنرمندان را در سبک ها و تکنیک های مختلف و از دوره های مختلف ارائه و به نمایش می گذارد و بخشی از این نمایشگاه آثار هنرمندانی است که پس از 16 مهر در جنگ غزه به شهادت رسیدند. نتیجه بمباران هوایی اسرائیل

وی بیان کرد: همچنین نمایش عکس و فیلم از هنرمندان معاصر جهان معاصر مانند بنکسی، آیوی، مایک بار، سامیه حلبی، مسیرا بارود بخشی دیگر از این نمایشگاه را تشکیل می دهد.

به گفته وحیدزاده، بیش از 100 اثر از هنرمندان برجسته ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی در نمایشگاه «نقش سنگ» به نمایش گذاشته می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به 100 اثر از هنرمندان برجسته ایرانی، فلسطینی و بین‌المللی اشاره کرد. حبیب الله صادقی، کاظم چیلیبا، ایرج اسکندری، حسین خسروگردی، ناصر پلنگی، غلامعلی طاهری، مصطفی گودرزی، مرتضی اسدی، عبدالحمید قادریان، احمد اسفندیاری، محمدعلی ترجیجا، حبیب الله مصطفی اعظم آیت الله العظمی، حبیب الله صلی الله علیه و آله و سلم. حلاج، مونا سعودی، کمال بالاتا، نوید نبیه، برهان کرکوتلی، عبدالموتی ابوزید، عبدالرحمن آل مازن، حسین سعید، توفیق عبدالله، ابراهیم حزیمه، محمد الشاعر، جمال افغانی، مارک ورش، کلود لازار و.

لازم به ذکر است این نمایشگاه تا 27 شهریور دایر است.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *