اخبار اخبار فرهنگی

نشست ویژه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر برگزار شد

تبلیغات بنری

با محوریت برنامه ریزی برای دهه اول محرم؛

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر در جلسه دهه اول محرم نکاتی را در خصوص برگزاری هر چه بهتر این مراسم عنوان کرد.

جلسه ویژه ستاد هماهنگی خدمات سفر تشکیل شد

برای گزارش دادن تیلاجلسه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر ویژه دهه اول محرم الحرام با حضور علی اصغر شلابفیان معاون وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع سنتی، رئیس ستاد و سایر اعضا برگزار شد. امروز چهارشنبه 29 تیر 1403 هجری شمسی در تالار خلیج فارس.

شلبافیان در این دیدار با تسلیت ایام محرم گفت: با توجه به حجم سفرهای تابستانی پیش رو از یک سو و اعیاد تاسوعا و عاشورای حسینی از سوی دیگر، برگزاری این نشست حائز اهمیت است. در ستاد به منظور هماهنگی بین اعضا. طبیعتا این سفر گسترده خواهد بود و مسئولیت ما و همکارانمان در استانداری ها را دوچندان می کند.

وی به تعداد متقاضیان سفر در هفته آینده اشاره و توصیه کرد و ادامه داد: تغییرات اقلیمی و قطعی برق از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه شود روزهای آینده گرم خواهد بود و احتمال قطعی برق وجود دارد. نظارت دقیق باید انجام شود تا برق مراکز مسکونی قطع نشود.

رئیس هماهنگی خدمات سفر بر پیگیری این موضوع از طریق ستاد سفر در استان ها و استان ها تاکید کرد و توصیه به مسافران برای رعایت الگوی سفر را مهم دانست.

شلابفیان اطلاع رسانی دمای هوا در صدا و سیما و همچنین ترجمه اطلاعیه های ستاد سفر را در انتخاب زمان سفر موثر دانست و افزود: توجه به مسافران در انتخاب زمان سفر و پیش بینی تمهیدات لازم قطعا می تواند مفید باشد.

وی به موضوع نرخ جدید بلیت پرواز شرکت های هواپیمایی اشاره کرد و افزود: لازم است سازمان هواپیمایی کشوری چارچوب سیاستی خود را برای صدور مجوز پروازهای خارجی و تعداد پروازها به مسیرهای مختلف مشخص و به صراحت اعلام کند. قیمت ها بر اساس انجمن هواپیمایی و سیاست نمایش. وقتی می گویید ایرلاین ها به قیمت های انجمن پایبند هستند، این قیمت ها باید مشخص باشد، چرا که برخی از مسیرها شاهد افزایش قیمت قابل توجهی بوده اند که وقتی در قیمت پرواز منعکس شود، غیرقابل کنترل است.

رئیس ستاد هماهنگی خدمات سفر ادامه داد: افزایش قیمت در مسیرهای با تراکم جمعیت در این ایام و تابستان با وضوح بیشتری ظاهر می شود و نباید سیاست های سازمان هواپیمایی مبنی بر چارترینگ تغییر کند، زیرا اقتصاد گردشگری این مسیرها به طور مستقیم وابسته است. در پروازها با لغو دیوان عدالت اداری، شرکت های هواپیمایی انعطاف بیشتری خواهند داشت.

شلبافیان بر لزوم نظارت بر تحریم ها و استفاده از این ظرفیت برای جلوگیری از افزایش بی رویه قیمت بلیت هواپیما و نظارت بر سایت های غیرمجاز تاکید کرد و افزود: در حال حاضر قیمت بلیت هواپیما یک فنری است که باز شده است و اگر این مسائل نباید انجام شود در نظر گرفته شود که دولت هیچ وسیله ای برای مقابله با این چشمه باز ندارد.

وی در خصوص تب دنگی خاطرنشان کرد: استان های جنوب شرق و شمال باید به نحو مناسبی این موضوع را ابلاغ کنند تا گردشگری داخلی تحت تأثیر قرار نگیرد.

رئیس هماهنگی خدمات سفر با بیان اینکه این ایام مملو از مراسم آیینی در سراسر کشور است و فرصت مناسبی برای آشنایی گردشگران و زائران با فرهنگ ها و مراسم های مختلف است، بر لزوم اطلاع رسانی این رویدادها از طریق صدا و سیما تاکید کرد. این تلویزیون افزود: تماشای این رویدادها می تواند در مدیریت تصادفات جاده ای و خواب آلودگی راننده موثر باشد.

شلابفیان درباره ایام اربعین حسینی و نزدیکی آن به دهه آخر ماه صفر و زیارت های امام رضا(ع) گفت: استان های ایلام، خوزستان و کرمانشاه و کشورهای حامی آنها مانند همدان که در حال برگزاری است. راه رسیدن به اربعین، باید از این به بعد شاهد تدارکات برای اربعین باشیم. اداره کل میراث فرهنگی، سایر نهادها و ستاد اربعین در گذشته همکاری خوبی داشته اند و باید رویه ها و هماهنگی های لازم را انجام دهند. این دو اتفاق کار سختی است و همکاری همه طرف ها را می طلبد، بنابراین ستاد خدمات سفر در استانداری به ویژه استانداری های حاضر در این دو رویداد نباید معطل بماند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *