اخبار اخبار تکنولوژی

نشست تخصصی مکتب هنری سقاخانه برگزار شد

تبلیغات بنری

نمایشگاه و نشست تخصصی «نهضت سقاخانه از دریچه موزه جهان نما» با نمایش و ارائه آثار پیشکسوتان این مدرسه در مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار تیلا; در این نشست کیانوش مشتیادی پژوهشگر هنرهای ایرانی اسلامی درباره آغاز به کار هنرستان سکاخانی گفت: این هنرستان محصول دانشکده هنرهای زیبای تزیینی تهران بود که با پیوستن وی به پرویز تناولی در سال 1338 آغاز به کار کرد. 1339. .
وی افزود: این سبک هنری با هدف بیانی نو در مدرسه ملی ایران پایه گذاری شد.
یکی از مومنان به هنرهای دوران قاجار اشاره کرد و گفت: این حرکت هنری به نقاشی، سنگ، هنرهای قاجاریه و هنرهای انتزاعی تبدیل شد.
وی ادامه داد: در میان هنرمندان مکتب سکاخانی، فرامرز بلارم و حسین زنده رودی به دلیل خوشنویسانشان در خارج از ایران دیده شدند.
این پژوهشگر هنرهای ایرانی اسلامی به راه اندازی موزه هنرهای معاصر اشاره کرد و گفت: هنرستان سقاخانی در ایران با راه اندازی این موزه از بین رفت.
مجموعه نقاشی‌های جنبش سقاخانی، اگرچه نمایانگر چگونگی استفاده نقاش از رنگ‌ها و اشکال برای بیان علایق شخصی‌اش بود، اما بیشتر به نمایش قانع‌کننده نقش سوژه‌هایشان که از نقوش هنر اسلامی و تصاویر عامیانه مذهبی با ترکیب‌بندی‌های کنار هم انتخاب شده بودند، محدود بود. .

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *