اخبار اخبار جهان

نتانیاهو باید خود را برای رفتن به زندان آماده کند

تبلیغات بنری

با نافرمانی رهبران نظامی ارتش اشغالگر از مقامات سیاسی، و اعلام یک «آتش بس تاکتیکی» مرموز و غیرمنتظره در رفح، نتانیاهو باید خود را برای رفتن به زندان آماده کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری سید وسیما، مدیرمسئول روزنامه رای الیوم در مطلبی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا یحیی سنوار و رهبران مقاومت انتظار داشتند در رفح آتش بس تاکتیکی اعلام کنند. نشانه ای از فروپاشی ارتش اسرائیل؟ نقش انفجار ناو انسان «ببر» و سوختن سرنشینان آن در این زلزله چیست؟ آیا شمارش معکوس برای فرار ارتش اسرائیل از غزه و دستگیری نتانیاهو آغاز شده است؟

با شکست ارتش رژیم صهیونیستی در جنگ غزه که در اعلام آتش بس یکجانبه در رفح مشهود بود، شمارش معکوس برای فروپاشی این رژیم آغاز می شود و نتانیاهو باید خود را برای رفتن به زندان آماده کند.

عبدالباری عطوان در این مقاله نوشت: نافرمانی رهبران نظامی ارتش اشغالگر اسرائیل در برابر مقامات سیاسی این رژیم و اعلام آتش بس تاکتیکی مرموز و غیرمنتظره نشان دهنده وضعیت هرج و مرج و سردرگمی رژیم اشغالگر است. این روزها را تجربه می کند و چندین مسئله اساسی را ثابت می کند که انجام می دهد:

اول: پایداری مقاومت، افزایش عملیات استشهادی «خصوصی» آن، گذار به مرحله جنگ چریکی و اتخاذ کمین به عنوان روشی مؤثر در این زمینه، به سرعت به فرسودگی و تضعیف ارتش اسرائیل منجر شد. از دیدگاه انسان دوستانه و معنوی. علاوه بر این، این روش باعث صرفه جویی در استفاده از سلاح و مهمات می شود و به نتایج سریع در میدان درگیری می رسد.

دوم: آینده نگری رهبری مقاومت در نوار غزه و تفسیر راهبردی صحیح و دقیق آن از شرایط رژیم اسرائیل و خنثی سازی تمامی نقشه ها و مصونیت آن در برابر تهدیدها و برتری کاذب آن. چشم انداز درست و متفکرانه در مدیریت هوشمندانه مذاکرات «آتش بس» تحت نظارت آمریکا منعکس شد. این دیدگاه در تئوری «بله…اما» و عدم عقب نشینی از خواسته های مقاومت مبنی بر عقب نشینی همه جانبه، آتش بس کامل، تخلیه زندان ها، اولویت دادن به بازسازی و بازگشت بدون محدودیت و بدون محدودیت آوارگان است. یک بروید. Nine در سه مرحله ظاهر شد و علاوه بر آمریکایی‌ها، تأییدیه‌هایی از روسیه، چین و ترکیه نیز اضافه شد.

سوم: هماهنگی کامل بین تسلیحات عربی و مقاومت اسلامی در یمن، جنوب لبنان، عراق و سوریه در چارچوب تشدید عملیات نظامی میدانی و افزایش حملات موشکی و پهپادی در عمق فلسطین اشغالی (حزب الله در الجلیل) و در دریا. نیروهای مسلح انصارالله). یمن) که نبرد همزمان ارتش اسرائیل در چند جبهه را غیرممکن کرد.

چهارم: استقلال کامل رهبری سیاسی و نظامی مقاومت در نوار غزه و تسلیم نشدن در برابر فشار میانجی های عرب که مطابق میل آمریکا انجام شد. این استقلال در تاریخ انقلاب فلسطین و شاید عرب بی سابقه است.

تاکتیک های سیاسی و نظامی رهبری مقاومت در غزه در طناب کشی با رهبران سیاسی و نظامی اسرائیل و آمریکا پیروز شد و دشمن ابتدا تسلیم شد و با اعلام غیرمنتظره آتش بس تاکتیکی به شکست خود در زمین اعتراف کرد. اگرچه وی دلیل این آتش بس روزانه در بخش هایی از رفح را برای ورود کمک های بشردوستانه از گذرگاه کرم شالوم در شرق رفح اعلام کرد. شاید این موضوع مقدمه ای برای فرار کامل از نوار غزه باشد.

سیاست صبر راهبردی که رهبری مقاومت به طرز ماهرانه ای دنبال کرد، جنگ را طولانی کرد و تله «آتش بس موقت» را که آمریکا و سرویس های اطلاعاتی آن با هماهنگی سرویس های اطلاعاتی کشورهای عربی به کار گرفتند، باطل کرد. هدف این تله تقسیم مقاومت، فروپاشی آن، خاموش کردن موتور آن و تضعیف مقاومت بود که می‌توانست رژیم اشغالگر را از بحران‌های خفه‌کننده و شکست اجتناب‌ناپذیر نجات دهد. همانطور که در ایرلند شمالی با توافق جمعه خوب اتفاق افتاد.

رهبری مقاومت در نوار غزه باید مراقب آتش بس تاکتیکی غیرمنتظره اعلام شده توسط ارتش اسرائیل باشد. زیرا او با ارتشی مواجه است که در هشت ماه گذشته در غزه به نسل کشی ادامه می دهد که در آن بیش از 37000 نفر شهید و حدود 100000 نفر مجروح شدند که اکثر آنها زن و کودک بودند و بیش از 90 درصد از جمعیت غزه زخمی شدند. غزه خانه ها در نوار غزه ویران شدند. بنابراین این ارتش بویی از انسانیت نبرده و هرگز به قوانین جنگ پایبند نبوده و نخواهد کرد و در این کشتارها بدتر از نازی ها و فاشیست ها رفتار کرد.

نفتکش اسرائیلی «تایگر» که پیشرفته‌ترین خودروی نظامی جهان محسوب می‌شود، در عملیات محاسبه‌شده توسط عزالدین الدین در نزدیکی محله سلطان در جنوب غربی رفح منهدم شد و هر هشت سرنشین آن کشته شدند. جابر. گردان های القسام نقطه عطف اساسی در جنگ غزه بودند، زیرا به ژنرال های ارتش اسرائیل ثابت کردند که پیروزی در این جنگ غیرممکن و شکست قطعی است. نه تنها به این دلیل که ژنرال‌های قسام و قدس در جنگ‌های چریکی باهوش‌تر، با تجربه‌تر و برتر هستند، بلکه به این دلیل که ارتش اسرائیل ضعیف است و نشانه‌هایی از فروپاشی آن نمایان شده است و با افزایش تلفات ارتش، سربازان آن نیز افزایش می‌یابند. در جنگ دست به خودکشی می زنند و غزه را ترجیح می دهند.

موفقیت یحیی السنوار و محمد الدزیف در مدیریت مقاومت از تونل های معجزه آسا در عمق 60 متری زمین، چه در زمینه نظامی و چه در میز مذاکره، در مدارس نظامی در سراسر جهان تدریس خواهد شد.

نتانیاهو پس از ناکامی در دستیابی به تمام اهداف خود و شورش ارتش علیه اقتدار سیاسی، که اعتراف به شکست و به حداقل رساندن ضررهای خود بود، شروع به بستن چمدان های خود برای زندگی در یک سلول تاریک کرد. شاید او در همان سلولی که ایهود اولمرت پس از شکست در جنگ ژوئیه 2006 در آن ماند، زندانی شود و شاید به زباله دان تاریخ که مخصوص شکست خوردگان است بیفتد. اما هرکسی که پس از نتانیاهو به قدرت برسد، ممکن است ماموریت او محدود به بازگرداندن کلیدهای تمام فلسطین به گردان های قسام به رهبری سینوار باشد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *