اخبار اخبار عمومی

نامزدهای انتخاباتی و حامیان آنها باید به قانون پایبند باشند

تبلیغات بنری

دادستان کل کشور گفت: قانون باید سرلوحه اولویت های کاندیداها و حامیان آنها باشد و شرط رقابت سالم انتخاباتی تعهد نامزدها و حامیان آنها به اجرای قانون است.

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، حجت الاسلام محمدمهدی; دادستان کل کشور با اشاره به انتخابات پیش رو بر همکاری و هماهنگی همه نهادها به منظور فراهم آوردن شرایط لازم برای برگزاری انتخابات فوق العاده تاکید کرد.

وی با بیان اینکه مردم همیشه پای کار انقلاب ایستاده اند، اظهار داشت: رئیس جمهور شهید انسانی مخلص، فرهیخته و پرتلاش و پیشوای مردمی بود که شهادتش دلیل بر اتحاد اقشار مختلف آن شد و ما امید است که ملت ما مانند همیشه با شور و اشتیاق در صندوق های رای شرکت کند تا حماسه آفرین باشد.

رفتار و اعمال نامزدهای انتخاباتی باید تابع قانون باشد

دادستان کل کشور با تاکید بر اینکه قانون باید سرلوحه گفتار، رفتار و کردار کاندیداها و حامیان آنها باشد، تصریح کرد: لازمه رقابت سالم انتخاباتی تعهد نامزدها و حامیان آنها به نظام است. اجرای قانون با محوریت حفظ ارزشهای انقلابی اسلامی برای حفظ وحدت ملی و در نهایت سربلندی ایران اسلامی در منطقه و جهان.

موحدی با اشاره به اینکه با متجاوزان، هنجارشکنان و متجاوزان به امنیت روانی در هر سطحی برخورد قاطع خواهد شد، خاطرنشان کرد: لازم است همه کاندیداها امتیازات خود را بیان کنند و از تخریب رقبا و بیان اثبات نشده خودداری کنند. مطالب، وعده‌های غیرممکن و زبان بی‌اساس، پرهیز از آنها در فضای واقعی و مجازی مفید است.

طرح تقویت امنیت اخلاقی ورجا باید ادامه یابد

وی همچنین به درخواست ها و خواسته های روحانیون در خصوص موضوع حجاب اشاره کرد و گفت: معتقدیم طرح ارتقای امنیت اخلاقی باید با اقتدار و با رعایت موازین قانونی، اخلاقی و قانونی توسط فرج ادامه یابد.

دادستان کل کشور تصریح کرد: مغالطه برخی افراد در بی توجهی به اجرای قانون در حوزه عفاف و حجاب و مقایسه نادرست آن با سایر جرایم غیرقابل قبول است زیرا اعمال قانون دلیل آرامش جامعه و در جامعه است. همانطور که باید با اخلال گران اقتصادی برخورد شود، با سایر بی قانونی ها نیز برخورد شود.

افزایش نظارت دادستانی بر توزیع کالاهای اساسی بین مردم ضروری است

موحدی همچنین به موضوع نظارت دادستانی بر توزیع آذوقه عمومی اشاره کرد و افزود: لازم است این نظارت بر کالاهای مردم، نیازهای اساسی آنها و مواردی از این قبیل توسط همه دادسراها افزایش یابد.

وی همچنین با اشاره به نگارش نهایی لایحه حمایت از حقوق عامه در قوه قضائیه و ارائه آن به مجلس نمایندگان، اظهار داشت: امیدواریم روند تصویب آن هرچه سریعتر اجرا و در نهایت به مرحله اجرا درآید. .

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *