اخبار اخبار عمومی

معاون رفاه وزیر کار: رصدخانه رفاه ایرانیان یادگار دولت شهید رئیسی

تبلیغات بنری

معاون رفاهی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: «رصدخانه رفاه ایرانیان» یاد و خاطره شهید رئیسی برای هزینه دقیق منابع مالی جامعه ایران است.

معاون وزیر کار: دیده بان رفاه اجتماعی ایران یادمان دولت شهید رئیسی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، علی رضا عسگریان روز سه شنبه در نشست خبری با عنوان «دولت مردمی، رفاه اجتماعی و آینده نظام بازنشستگی در ایران» به بیان عملکرد وزارت تعاون در سه گانه پرداخت. سال ها. کار و رفاه اجتماعی به عنوان بانک فوق بدهکار 156 هزار میلیارد تومان بدهی داشت که در دولت شهید بزرگوار تسویه شد و این سازمان دیگر به بانک بدهکار نبود.
معاون وزیر کار گفت: در دولت شهید رئیسی که سه سال به طول انجامید به منظور رسیدگی به سفره مردم طرح های حمایتی مختلفی در اختیار عموم مردم قرار گرفت و در این راستا شبکه اعتباری سراسری انجام شد. ایجاد. سطح ایالتی که می تواند اعتبارات مختلفی را پوشش دهد، از جمله در این ما توانستیم 50 مورد را در اختیار عموم مردم قرار دهیم.

وی افزود: از جمله این طرح های حمایتی می توان به طرح کالابرگ الکترونیکی اشاره کرد که برای 60 میلیون نفر 52 میلیون نفر پیش بینی شده بود که حدود 86 درصد از این طرح قدردانی کردند که با اجرا 159 میلیون سبد غذایی تحویل داده شد. از پروژه کالابرگ الکترونیکی فجرانا و در … از اواسط بهمن 1402 هجری شمسی تا اردیبهشت ماه سال جاری که طی آن بیش از یک میلیون و 600 هزار تن مواد غذایی طی سه ماه توزیع شد.

عسگریان افزود: در طرح دیگری که برای مادران باردار نیازمند حمایت اجرا شد، در دور اول 24 هزار مادر باردار نیازمند تغذیه تکمیلی شناسایی شد و در ماه دوم این تعداد به یک میلیون مادر باردار رسید.

معاون اجتماعی بهزیستی کشور گفت: در طرح سوم که توسط دولت شهید رئیسی اجرا شد، کودکانی که نیاز به تغذیه تکمیلی داشتند و در هفت رده اعشاری اول قرار داشتند در دو گروه در گروه های اعشاری از یک تا حمایت شدند پنج نفر، یک میلیون تومان و به ازای هر نفر 700 هزار تومان در اعداد شش و هفت تخصیص داده شد. وی افزود: امیدواریم این طرح که سه ماه پیش با کمک دولت 14 اجرا شد، ادامه پیدا کند چرا که قرار بود در مراحل آتی کودکان تا شش سال که نیاز به تغذیه اضافی دارند را تحت پوشش قرار دهد. .

وی با اشاره به اینکه رصدخانه ملی رفاه ایرانیان یادگار دولت شهید رئیسی است، گفت: این پایگاه یک پروژه زیرساختی است که در این سه سال شکل گرفت.
عسگریان افزود: امروز از طریق داده های این پایگاه که شامل 261 شاخص است می توان از توانایی افراد و میزان بهره مندی آنها از امکانات ملی مطلع شد.

وی گفت: بر اساس داده های این پایگاه اجتماعی بهزیستی ایران، توانستیم آماری از فقرا به تفکیک استان ها و رده های دهک به دست آوریم که اکنون 15 میلیون و 400 هزار نفر زیر خط فقر هستند 6 میلیون نفر تحت پوشش سازمان های حمایتی هستند.
وی هدف گذاری صحیح و هزینه های اختصاصی برای خانواده نیازمند حمایت را از مزایای دیده بان بهزیستی ایران دانست و گفت: منابع مالی وجود داشت اما به دلیل نبود آمار دقیق برای جامعه هدف، منابع مالی وجود داشت. درست خرج نشدند.»
معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در بانک مزایای ایرانیان میزان استفاده مردم از منابع کشور در بخش‌های زیرساختی اعم از فرهنگی، ورزشی و پزشکی مشخص می‌شود و عدالت توزیعی به این دلیل کمک می‌کند که به سیاستمداران کمک می‌کند. برنامه ریزان منابع مالی مورد انتظار را به درستی هدف گذاری کنند تا بتوانیم سیاست های منطقه ای محرومیت از حقوق را به درستی اجرا کنیم.

وی افزود: امسال به منظور کاهش بار مالی بر دوش دولت، 290 شرکت زیان ده از گروه حذف می شوند و دولت در قالب انحلال با ورود به بورس از این شرکت های تحت کنترل خارج می شود. یا فروش آنها

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *