اخبار اخبار اقتصادی

مصرف برق ۱۰ درصد نسبت به سال ۱۴۰۲ بیشتر شده است

تبلیغات بنری

مدیر امور مشترکین شرکت توانیر اعلام کرد که ادارات دولتی از 62 هزار مگاوات مصرف نهایی برق، 5 هزار مگاوات برق مصرفی نهایی را به خود اختصاص می دهند.

برای گزارش دادن خبرنگار خبرگزاریعبدالامیر یاقوتی مدیر امور مشترکین شرکت طوفانیر در مباشر خبر 11:30 شبکه خبر درباره میزان مصرف برق در کشور گفت: هفته گذشته با افزایش 10 درصدی نسبت به سال گذشته مصرف برق از 70 هزار مگاوات گذشت. و به 70 رسید و به 1550 مگاوات رسید.

وی افزود: پیش بینی می شود با افزایش دمای هوا، سهم مصرف برق شکسته شود، بنابراین مشترکان در همه بخش ها باید برای مقابله با این بار مصرف همکاری کنند.

یاقوتی از ادارات نیز به عنوان گروه های تأثیرگذار بر میزان مصرف یاد کرد و گفت: ادارات تقریباً 5 هزار مگاوات از 62 هزار مگاوات مصرف نهایی برق را تشکیل می دهند.

به گفته وی، ادارات موظفند نسبت به مدت مشابه سال 1400 نسبت به مدت مشابه سال 1400 40 درصد و در خارج از ساعت 60 درصد مصرف برق خود را کاهش دهند و پس از ساعت کاری از وسایل سرمایشی استفاده نکنند.

مدیر امور مشترکین شرکت توفانیر درباره نحوه کنترل مصرف برق در این مجتمع ها نیز گفت: میزان برق مصرفی ادارات از طریق کنتورهای هوشمند رصد می شود و در صورتی که مصرف آنها بیش از میزان تعیین شده باشد، برق قطع می شود. بطور خودکار.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *