اخبار اخبار فرهنگی

مرکز آفرینش ملی طراحی تراشه در کشور افتتاح شد

تبلیغات بنری

مرکز ملی طراحی تراشه با حضور معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با هدف طراحی بومی انواع تراشه ها افتتاح شد.

مرکز ملی ایجاد طراحی تراشه در کشور افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیمامرکز ملی طراحی تراشه های الکترونیکی با حضور دهقانی معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان و خیاطیان رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی با هدف توسعه فناوری ها و نمونه های اولیه در انواع مختلف افتتاح شد. از تراشه های با کاربردهای مختلف.

دهقانی معاون علمی فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری درباره این مرکز گفت: معاونت علمی رئیس جمهور بر اساس قانون توسعه هفتم موظف به ایجاد 6 مرکز ملی تولید فناوری است. در همین راستا امروز (27 تیرماه) هاب اصلی مرکز ملی طراحی تراشه در کشور افتتاح شد.

وی افزود: این مرکز بیش از 900 میلیارد تومان وام از منابع مختلف جذب کرده و یا در حال جذب است. انشاالله به مرکزی برای همه کسانی که نیاز به تهیه تراشه های تکنولوژیکی مانند صنایع و کارخانجات مختلف دارند تبدیل شود. از سوی دیگر مرجعی برای دانشجویان، محققان و شرکت های دانش علاقه مند به طراحی تراشه خواهد بود.

دهقانی درباره دیگر اهداف راه اندازی این مرکز گفت: این مرکز با ارتباطات بین المللی و داخلی با گروه هایی که زیرساخت های مورد نیاز را دارند، فرصت مناسبی را برای پوشش آموزش طراحی تراشه برای متقاضیان از آموزش طراحی تراشه تا کارخانه فراهم می کند. -تولید رایگان

این مرکز طی تفاهم نامه مشترک مدیر علمی، مرکز همکاری توسعه و پیشرفت و صندوق نوآوری و شکوفایی در ساختمانی متشکل از سه بخش مجزا به مساحت 500 متر مربع تأسیس شد.

هسته ها و تیم های فنی مستقر در این مرکز ملی از خدمات مختلفی مانند آموزش، آزمایشگاه تایید تراشه و شبکه، خدمات ساخت تراشه، آموزش نیروی انسانی، خدمات شبکه و تست و بازرسی بهره مند می شوند.

از دیگر قابلیت های این مرکز ملی، امکان دریافت پروژه های طراحی تراشه های خارجی، راه اندازی، آموزش و آموزش نیروی طراحی تراشه های یکپارچه، تراشه های حسگر، بسته بندی و مونتاژ تراشه و متخصصان توسعه نرم افزارهای کاربردی طراحی، ساخت تراشه است. و توسعه محصولات بر اساس دانش حاصل از تولید تراشه طراحی شده اولیه.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *