اخبار اخبار فرهنگی

مرجعیت علمی و تولید خدمت ثروت از دانش، اولویت وزارت علوم

تبلیغات بنری

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در مراسم تجلیل از دانشجویان نمونه کشوری، رهبری علمی و تولید ثروت دانش را از اولویت های این وزارتخانه در دولت سیزدهم عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری سیدواسیما؛ محمد علی زلفی گل در سی و یکمین سال تجلیل از دانش آموزان نمونه کشور وی اولویت اولین روز وزارت خود را برشمرد و افزود: اقتدار علمی و تولید ثروت از دانش از اولویت های ما در دولت سیزدهم بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: از انتخاب به عنوان دانشجوی ایده آل تا دانشجوی ایده آل ماندن فاصله زیادی وجود دارد، زیرا دانشجوی ایده آل جامع است.

وی خطاب به 30 نمونه دانشجو گفت: با معرفی شما به نخبگان شرایط علمی جدیدی برای شما باز می شود.

وزیر علوم با اشاره به اینکه وظیفه اصلی دانشمندان در تولید علم هدایت علم مفید است، افزود: در سه سال گذشته علاوه بر حفظ نخبگان، امکانات رفاهی در دانشگاه ها و دانشمندان ارشد به بهره برداری رسیده و سنگ بنای دانشمندان گذاشته شده است. دانشجویان استاد محور و بسیاری از مسائل برنامه ریزی دیگر پذیرفته می شوند

رئیس من همیشه حامی جامعه نخبگان بوده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین حمایت رئیس جمهور از جامعه نخبگان را یادآور شد و گفت: شهید رئیسی همواره پشتیبان جامعه دانشگاهی و نخبگان بود.

دکتر عین اللهی وی به پیشرفت علم و توانمندی های دانشجویان اشاره کرد و افزود: دو رکن اساسی در دانشگاه استاد و دانشجو هستند.

وی افزود: دانشجوی فعال یعنی دانشجوی کامل و جدا از استفاده از مبنای علمی استاد از سایر منابع علمی نیز استفاده می کند چرا که امروز با جهشی در تولید علم مواجه هستیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: یک دانش آموز فعال می تواند محوطه دانشگاه را تکان دهد امروز موج مهاجرت پزشکان ما معکوس شده است چرا که از خارج از کشور برای درمان به کشور ما می آیند.

دکتر عین اللهی وی به هوش بالای جوانان اشاره کرد و گفت: امیدواریم به بیش از این بسترهای علمی پیشرو در دنیا برسیم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *