اخبار اخبار اقتصادی

مدیرعامل توانیر: نصاب جدیدی در مصرف برق خواهیم داشت

تبلیغات بنری

مدیرعامل شرکت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر) گفت: با توجه به افزایش دمای هوا پیش بینی می شود تسهیلات جدیدی در نیاز برق مصرفی کشور ثبت شود.

مدیرعامل توانیر: سهم جدیدی در مصرف برق خواهیم داشت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مصطفی رجبی مشهدی در گفت و گو با پایگاه خبری 14 افزود: دیروز یک تاسیسات جدید در برق مورد نیاز کشور تست شد و به 77 هزار و 151 مگاوات رسیدیم.

وی ادامه داد: امروز روز بسیار گرمی است و انتظارات ما این است که نصب جدیدی در این منطقه داشته باشیم.

مدیرعامل طوانیر خاطرنشان کرد: این تاسیسات جدید قطعا به معنای مصرف بیشتر برق است، یعنی باید برای تامین برق مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق گرمسیری تلاش بیشتری کنیم.

رجبی مشهدی گفت: با هدف مشارکت مردم کشور در مدیریت مصرف برق در شرایط این افزایش مصرف، دیروز پیامکی برای مردم کشور در 6 استان کشور که بیشتر آنها مناطق گرمسیری بودند در تاریخ ارسال شد. هشدار سطح 2.

وی ادامه داد: این پیامک به این معناست که مردم در ساعات اوج مصرف از ساعت 13 تا 18 از وسایل برقی پرمصرف استفاده نکنند و از فاصله کم کولر آبی و دمای بالاتر از 24 درجه در کولرهای گازی استفاده کنند.

مدیرعامل توفنیر افزود: با افزایش یک درجه ای دمای کولرها، مصرف برق سه درصد کاهش می یابد و این به ما کمک می کند تا بتوانیم برق را به صورت پایدار در سراسر کشور به ویژه مناطق گرمسیر تامین کنیم.

رجبی مشهدی خاطرنشان کرد: کاهش دما از 17 به 24 به صرفه جویی 20 درصدی در مصرف برق کمک می کند.

وی گفت: با وجود افزایش دما و مصرف هوا، هم اکنون شبکه سراسری برق پایدار است.

مدیرعامل توانیر با تشکر از همکاری معاونت اداری گفت: صرفه جویی در بخش اداری می تواند به صرفه جویی 1500 مگاوات برق کمک کند.

رجبی مشهدی به مراکز تجاری بزرگ توصیه کرد در زمان پیک مصرف، ژنراتورهای خود را در مدار قرار دهند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *