اخبار اخبار سیاسی

مدعیان اداره کشور، هشت سال اقتصاد را تعطیل کردند

تبلیغات بنری

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: آنهایی که گفتند سانتریفیوژ باید بچرخد و اقتصاد جلوی سانتریفیوژ را بگیرد دلار 3000 تومانی را به 30000 تومان تغییر دادند و اقتصاد را تعطیل کردند و حالا اینها هستند که مدعی هستند. اداره کشور و مردم

به گزارش تیلا ، سعید جلیلی کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در جمع حاضران در ورزشگاه شهید پورشریفی تبریز گفت: عده ای هشت سال است که ظرفیت ملت ایران را نادیده گرفته اند و به جای اینکه به فکر باشند. انقلاب انقلابی ایران فکر کرد به قدرت خاصی امتیاز بدهد یا نه؟ برخی می گفتند ما حتی نمی توانیم نفت بفروشیم، می گفتند اگر ماه آینده به فلان کشور امتیاز ندهیم، حتی نمی توانیم حقوق بدهیم، حالا مطالبه دارند! کسانی که می گفتند سانتریفیوژ باید بچرخد و اقتصاد باید بچرخد، سانتریفیوژ را متوقف کردند، دلار 3000 تومانی را به 30000 تومان تغییر دادند، اقتصاد را تعطیل کردند و حالا ادعای اداره کشور و مردم را دارند.

این کاندیدای انتخابات گفت: با انتخاب خود در سه سال گذشته نشان دادید که رئیس جمهور می تواند با همه همسایگان ارتباط برقرار کند و مشکلاتی را که بین ما و همسایگان وجود داشت به دوستی و برادری تبدیل کند.

وی تصریح کرد: شهید آل هاشم می گفت من به ورزشگاه یادگار امام می روم و در کنار جوانان می نشینم و می دانم با این جوانان می توان کارهای بزرگی کرد. ما به چنین ایده هایی نیاز داریم. اگر در دفاع مقدس جوانان حماسه آفریدند آیا در کشاورزی و صنعت و علم موفق نمی شدند؟ هنوز نسلی از شهدای دفاع مقدس در این کشور هستند. اگر از ایمان و شور و نشاط تبریزی صحبت کنیم، در عرصه های مختلف فرهنگی و هنری خود را نشان می دهد، می توانیم پیشرفت بزرگی داشته باشیم و تبریز می تواند مثل همیشه الگویی برای کل کشور باشد.

ونزوئلا و بولیوی ایران را به عنوان کوزه های تبریز می شناسند

جلیلی خاطرنشان کرد: زمانی معاون وزیر امور خارجه بودم. یادم هست در آمریکای لاتین، در ونزوئلا و بولیوی، ایران را به تراکتور تبریز می شناسند و صحبت از هنر و چرم و صنعت تبریز است و می توانند برای کشور ارزآوری کنند.

تبریز را می توان در دو کلمه خلاصه کرد: ایمان مذهبی و شور و شوق ایرانی

کاندیدای دوره چهاردهم گفت: آنچه تاریخ به رسمیت می شناسد و در 45 سال گذشته شاهد آن بوده ایم این است که تبریز در دو کلمه ایمان دینی و شور و نشاط ایرانی خلاصه می شود.

مردم دیدند که مهدی باکری چگونه الگوی تاریخ شد

جلیلی تصریح کرد: این باکره ها، ایثارگران و مجاهدان عزیز نشان دادند که اگر تمام توان خود را به کار می گرفتند و اگر بستری وجود داشت، آن را فدای اسلام و ایران و انقلاب می کردند.

با قدرت می توان بر ضعف غلبه کرد

فرمود: ضعف با ضعف، ضعف با مستاصل و ضعف با زور برطرف نمی شود. اینجاست که باید فرصت های هر استان و شهر شناسایی شود.

کاندیدای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: فرماندار شهید این فرمانداری به کار خود آمد و در مدت کوتاهی خدمت بزرگی را آغاز کرد و در سفری پرشکوه در کنار شهدای خدمت آقا سید اجر خود را دریافت کرد. شهدا قبل از فوتش برای عیادتش به بیمارستان آمدم اما در همان بیمارستان نگران مردم بود.

ملت ما به حداقل ها راضی نیست

وی تاکید کرد: امروز به یکی از روستاهای نزدیک تبریز رفتیم و این روستا 28 شهید و رزمنده و آزادگی را تقدیم کرد یا اینکه صنعتگران صادرکننده شوند تا شهر و استان و کشورشان جهش کنند؟ این موارد ممکن است، اما نیاز به برنامه ریزی دارد. این صحبت ها به این معنا نیست که ما ضعف ها و آسیب ها را نمی بینیم. من امروز به محله حاشیه تبریز رفتم و به حداقل ها راضی نیست، بلکه باید به قله ها برسید.

مداوم

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *