اخبار اخبار سیاسی

لایحه اصلاح ۲ قانون محیط زیستی در دولت سیزدهم

تبلیغات بنری

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در دولت سیزدهم قرار بود قانون حفاظت و بهسازی و قانون شکار و صید پس از 50 سال با توجه به شرایط تغییر کند و لایحه قانونی آنها در دولت تهیه و به مجلس رفت. دولت. مجلس.

برای گزارش دادن تیلاعلی سلجا امروز در نشست خبری مشترک با سخنگوی دولت و وزیر نفت اظهار داشت: ما در این دولت به دنبال تحول داخلی و خارجی بودیم و به دنبال تغییر نگاه در این دوره و تحولی بودیم که دنبال کردیم. دارای سه حوزه اساسی، کاربردی و اساسی و همچنین رفع تعارض بین محیط زیست و توسعه است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: حوزه اساسی محیط زیست شامل قانون حفاظت و بهسازی و قانون شکار و صید است که قرار بود بعد از 50 سال بسته به شرایط تغییر کند. در نهایت لایحه قانونی آنها در دولت تهیه و به مجلس ارسال شد.

سلجا تصریح کرد: در تغییرات عملی بحث تعمیم و نحوه ورود مردم به حوزه حفاظت از محیط زیست مطرح شد. مشکل بعدی ما بحث گرد و غباری بود که کشور را گرفت که مشکل بسیار مهمی است و برای هیچ یک از کشورهای همسایه در اولویت نبود. اما با جلسات متعدد، زبان تفاهم با همسایگان و جهان داشتیم و توانستیم با حضور 50 کشور، نشست سرزمینی جهانی برگزار کنیم و در نهایت منجر به تصویب قطعنامه سازمان ملل شد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در شمال و جنوب کشور توانستیم معاهده تهران را با همکاری کشورها برای اجرای این معاهده و جلسات متعدد اجرایی کنیم. ما همچنین معاهده کویت را که سال ها فراموش شده بود، احیا کردیم.

سلجا گفت: آرزوی رئیس جمهور شهید این بود که هیچ طرح ساخت و ساز بدون رویکرد زیست محیطی وجود نداشته باشد. حتی پروژه های بزرگی را که به دلیل مشکلات زیست محیطی روی زمین مانده بودند و بسیاری از مشکلات آنها حل شده است را بررسی کرده ایم. این دولت شعار نداد، بلکه اقدامات بیشتری انجام داد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: سیاست اصلی ما در حوزه زباله تفکیک از مبدا است که این امر نیازمند فرهنگ سازی است. در این زمینه بیش از 2000 خانه محیط زیستی افتتاح شده است که مکان های مناسبی برای ترویج فرهنگ هستند و کار روی آنها در حال انجام است.

سلجا در خصوص مشکل دفع زباله در سراوان و آرادکوه گفت: سراوان یکی از مشکلات ما در زمینه زباله این است که 90 درصد آن ساماندهی شده و به زودی به پایان می رسد. موضوع بعدی زباله های منطقه آرادکوه است که برای حمل مجموعه آرادکوه در دستور کار قرار گرفته است. در این زمینه با شهرداری تهران مذاکره کرده ایم و به زودی ساماندهی می شود.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: به منظور تفکیک زباله از مبدا، طرح نقشه (مدیریت مردمی پسماند) در روستاهای شمال کشور آغاز شد و موفقیت های زیادی کسب کرده است.

سلاجه درباره پروژه پتروشیمی میانکالی نیز گفت: از نظر ما چنین پروژه ای وجود ندارد و در حال حاضر ساخت و ساز در منطقه انجام نمی شود.

همانطور که رئیس سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: زباله سوز یکی از معضلات آلودگی هوا به ویژه در حومه و جنوب غرب تهران است که آلودگی هوا را به شدت افزایش می دهد. سازمان حفاظت محیط زیست پایش شبانه را انجام می دهد و علیه مراکزی که رعایت نکرده اند شکایتی تشکیل شده است. خوشبختانه قوه قضائیه و شهرداری تهران همکاری خوبی در این زمینه دارند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *