اخبار اخبار جهان

قدردانی اندونزی از همکاری ایران دربخش سلامت

تبلیغات بنری

قدردانی اندونزی از همکاری ایران در بخش سلامت

برای گزارش دادن سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما; معاون وزیر بهداشت اندونزی ضمن تقدیر از سفیر کشورمان از همکاری ایران و کشورش در حوزه سلامت خبر داد.
معاون وزیر بهداشت در مراسم تحویل تجهیزات شبیه سازی لاپاراسکوپی ایرانی در جاکارتا یاد و خاطره شهید رئیس جمهور و وزیر امور خارجه این کشور را گرامی داشت و از سفیر ایران تقدیر کرد.
آقای دانته ابراز امیدواری کرد که همکاری تهران و جاکارتا در حوزه سلامت تحت مدیریت رئیس جمهور منتخب مسعود پزشکیان، تحولات چشمگیری در بخش بهداشت و درمان اندونزی ایجاد کند.
وی خاطرنشان کرد: شهید سید ابراهیم رئیسی سال گذشته شبیه ساز یورتروسکوپی ایرانی را به رئیس جمهور اندونزی اهدا کرد. وی افزود: اندونزی در سایه تعهد و همکاری شهید رئیسی پیشرفت خوبی در حوزه سلامت داشته است.
آقای دانته اظهار داشت: این شبیه سازی نیروهای پزشکی، محققان و پزشکیان اندونزی را توانمند کرده است.
وی خاطرنشان کرد: نقش جمهوری اسلامی ایران در تولید ابزارهای شبیه‌سازی لاپاراسکوپی، زمینه سرمایه‌گذاری این کشور در بخش خدمات سلامت در اندونزی را فراهم کرده است.
دانته در بیمارستان (RSCM) در حضور سفیر کشورمان تایید کرد: لاپاراسکوپی تحولات اساسی در علم جراحی ایجاد کرده است. زیرا ضمن کاهش نیاز به اعمال جراحی با کمترین درد; منجر به بهبودی سریعتر و نتایج بهتر می شود.
معاون وزیر بهداشت اندونزی افزود: لاپاراسکوپی در جراحی تومورهای معده، رحم و آپاندیس کاربرد دارد و مزیت این روش بسیار بیشتر از اتاق عمل است.
سفیر کشورمان همچنین در این مراسم از عملکرد و کارایی شبیه ساز جراحی لاپاراسکوپی ایرانی در اندونزی بازدید کرد. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید رئیسی، سفر سال گذشته رئیس جمهور فقید ایران به جاکارتا را نقطه عطفی در توسعه روابط کشورمان با اندونزی دانست.
محمد بروجردی افزود: پس از گذشت یک سال شاهد اعمال و برکات سفر رئیس جمهور شهید در مجامع مختلف علمی و دانشگاهی در اندونزی هستیم.
شبیه ساز جراحی لاپاراسکوپی سال گذشته در سفر یک شهید بزرگوار به اندونزی به عنوان نمونه ای از توانمندی های فنی و مهندسی جوانان جمهوری اسلامی به رئیس جمهور اندونزی ارائه شد تا زمینه ساز صادرات تجهیزات پزشکی کشورمان شود. تجهیزات به این کشور ملت
این دستگاه که حضور آن در دانشکده های آموزش پزشکی بسیار حیاتی تلقی می شود. این محصول توسط متخصصان جوان در کشورمان تولید می شود و می تواند مانند نمونه های خارجی نیاز دانشجویان را برطرف کند و در عین حال با قیمت کمتری به کشورهای در حال توسعه صادر شود.
در سال 1402 هجری قمری نیز قرارداد تأسیس دو مرکز جراحی از راه دور با حضور متخصصان ایرانی در دو شهر اندونزی منعقد شد.
ایران و اندونزی روابط دوستانه ای در زمینه های مختلف به ویژه در حوزه بهداشت و درمان دارند و بر اساس اعلام مقامات ارشد دو کشور، این روابط گسترش و تقویت خواهد شد.
خبرگزاری آنتارا و دیگر رسانه های اندونزی این خبر را به طور گسترده پوشش و منعکس کردند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *