اخبار اخبار جهان

قبرس پس از هشدار «سید حسن نصرالله» پا پس کشید

تبلیغات بنری

نیکوس کریستودولیدس، رئیس جمهوری قبرس، اعلام کرد که کشور جزیره ای مدیترانه شرقی در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا هیچ جای دیگر شرکت نمی کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما به نقل از شبکه العالم، پس از هشدار سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان مبنی بر اینکه اگر از خاک قبرس برای هدف قرار دادن خاک لبنان استفاده شود، این کشور به خطر می افتد. نیکوزیا با نگرانی به این سخنان واکنش نشان داد.

نیکوس کریستودولیدس، رئیس‌جمهور قبرس، روز پنجشنبه اعلام کرد که این کشور جزیره‌ای مدیترانه شرقی در هیچ عملیات نظامی در منطقه یا هیچ جای دیگری شرکت نمی‌کند.

این سخنان را کریستودولیدس در پاسخ به سخنرانی سید حسن نصرالله بیان کرد.

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان هشدار داد که اگر قبرس به اسرائیل اجازه دهد از بنادر و فرودگاه های خود برای هدف قرار دادن خاک لبنان استفاده کند، ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

رئیس جمهور قبرس مدعی شد که کشورش بخشی از راه حل است نه بخشی از مشکل، و نقش نیکوزیا در کریدور بشردوستانه غزه توسط جهان عرب و جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا هنوز کانال ارتباطی با حزب الله یا دولت لبنان وجود دارد؟ وی گفت: شکی نیست که یک کانال ارتباطی با دولت لبنان و دولت ایران وجود دارد. کانال های ارتباطی از طریق کانال های دیپلماتیک است.

دبیرکل جنبش حزب الله لبنان در سخنرانی روز چهارشنبه خود به مناسبت شهادت «حاج ابوطالب» فرمانده میدانی حزب الله، نسبت به همکاری دولت قبرس با رژیم صهیونیستی هشدار داد.

وی تاکید کرد: به دولت قبرس هشدار می دهیم که اگر فرودگاه ها و پایگاه های خود را به روی اسرائیل برای هدف قرار دادن لبنان باز کند، بخشی از جنگ خواهد بود. ما به همبستگی، حمایت و کمک خود به غزه ادامه خواهیم داد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *