اخبار اخبار سیاسی

قابل پیش بینی بودن قیمت ارز، عامل ایجاد رغبت برای فعالیت اقتصادی

تبلیغات بنری

نماینده اقلیدس در مجلس گفت: باید تلاش کنیم قیمت ارز را در شرایط قابل پیش بینی تعیین کنیم تا فعالان اقتصادی آماده فعالیت در حوزه اقتصاد باشند.

قابل پیش بینی بودن قیمت ارز عاملی است که میل به فعالیت اقتصادی را ایجاد می کند
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خان ملت، مسلم صالحی نماینده اقلیدس در مجلس با بیان اینکه در زمینه ثبات بازار ارز قوانین لازم را داریم، تاکید کرد: دولت چهاردهم باید برای حفظ ثبات برای بازار ارز برنامه ریزی کند. تا از انگیزه های تصادفی جلوگیری از ارز بر اقتصاد کشور جلوگیری شود. ثبات بازار ارز بسیار مهم است. دولت باید سیاست ارزی مناسبی اتخاذ کند تا این سیاست ها به عملیات داخلی لطمه نزند.

وی افزود: مسائل مربوط به تغییر لحظه ای نرخ ارز باید در دستور کار مجلس دوازدهم و دولت قرار گیرد. همچنین باید تلاش کنیم قیمت ارز را در شرایط قابل پیش بینی نگه داریم.

صالحی به تاثیر قیمت ارز بر بازارهای مختلف از جمله سکه، طلا، مسکن، خودرو علاوه بر کالاهای اساسی اشاره کرد و گفت: در واقع اصلاح سیاست های ارزی را می توان در کل اقتصاد و رفع مشکلات این کشور موثر دانست. بخش مسلم است که اگر اقتصاد کشوری غیرقابل پیش بینی باشد، فعالان اقتصادی رغبتی برای فعالیت در آن نخواهند داشت و به همین دلیل تنها با تثبیت بازارهای مختلف مانند بازار ارز و ارز، می توان سرمایه گذاران را به حضور در بازارهای مختلف تشویق کرد. مهار تورم

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *