اخبار اخبار اقتصادی

فعالیت‌های سودجویانه مالیاتی قابل شناسایی شده است

تبلیغات بنری

خانه داری:

وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با هوشمندی نظام مالیاتی می توان فعالیت های مالیاتی سودجویانه با نخبگان داده محور را شناسایی و این فعالیت ها را به حداقل ممکن کاهش داد.

فعالیت هایی با مزایای مالیاتی قابل شناسایی است
به گزارش تیلا، سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دارایی در مراسم افتتاحیه آزمایشگاه تحلیل داده های مالیاتی با مشارکت دانشگاه ها، اتاق های فکر و شرکت دانمارکی بانیان و افتتاحیه ارائه خدمات مالیاتی گفت: در دفاتر پیشخوان خدمات دولت، حرکت به سمت تمرکز داده ها آغاز شده است که امیدواریم این روند ادامه یابد.
وزیر اقتصاد و دارایی به افتتاح آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی اشاره کرد و گفت: این آزمایشگاه برای استفاده کاربران و محققان در تحلیل داده ها در نظر گرفته شده است.
وی ادامه داد: برای اجرای این آزمایشگاه ها در وزارت اقتصاد با مقاومت زیادی مواجه بودیم اما در حال حاضر این دسترسی با رعایت اصل محرمانگی در اختیار محققان و شرکت های دانش آموز قرار گرفته است.
خاندوزی با اشاره به اینکه شرکت های دانش بنیان برای تحلیل نیاز به اطلاعات دارند، گفت: باهوش ترین و بهترین شرکت های دانش بنیان می توانند نهادهای دولتی را در حکمرانی و تصمیم گیری یاری کنند.
وزیر اقتصاد تاکید کرد: همکاری با شرکت های دانش بنیان در قالب قرارداد و اجرای پروژه های فناورانه قابل تشخیص است. همچنین انتظار داریم دولت چهاردهم تعاملات سازنده بین دولت، دانش و پژوهش را در کشور با سرعت بیشتری ادامه دهد.
وی گفت: هیچ شرکتی در زیرمجموعه های دولتی نداریم که اطلاعات آنها ارائه نشود به جز چند شرکت که اطلاعات آنها محرمانه است.
امروز سه شنبه آزمایشگاه داده کاوی مالیاتی با مشارکت دانشگاه ها، اندیشکده ها و شرکت بانیان دانمارک و ارائه خدمات مالیاتی در ادارات خدمات دولتی با حضور وزیر اقتصاد و رئیس سازمان امور مالیاتی افتتاح شد. اداره امور.

110 منبع اطلاعاتی داخلی و خارجی، بیش از 1000 جدول و 25000 فیلد اطلاعاتی در آزمایشگاه داده کاوی سازمان امور مالیاتی نگهداری می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *