اخبار اخبار فرهنگی

عراق روادید با ۸ کشور را به صورت یک طرفه لغو کرد

تبلیغات بنری

دولت عراق به منظور جذب بیشتر گردشگران بین المللی، 8 کشور جدید بحرین، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، ترکیه و امارات متحده عربی را به فهرست کشورهای بدون ویزا اضافه کرد.

عراق به طور یکجانبه ویزای 8 کشور را لغو کرد

به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ عراق به عنوان زادگاه بسیاری از تمدن های اولیه از جمله بابلی ها و آشوری ها شناخته می شود و همچنین میزبان پنج مکان ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو است که آن را به یکی از مهم ترین مکان های گردشگری در خاورمیانه تبدیل کرده است.

از ویرانه های بابل گرفته تا بازارهای شلوغ بغداد، عراق گنجینه ای از شگفتی های باستانی است. این کشور به منظور بهبود صنعت گردشگری خود اخیراً از ورود بدون ویزا به 8 کشور جهان استقبال کرده است.

اکنون مقامات عراقی اقدامات جدیدی را برای حفظ موقعیت این کشور در صنعت گردشگری جهانی انجام داده اند که انتظار می رود در آینده تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

از جمله این اقدامات، تمدید قرارداد گردشگری سال 1981 بین عراق و یونان است که علاوه بر تقویت روابط دوجانبه، تبادل گردشگری را نیز افزایش خواهد داد.

اما اضافه شدن 8 کشور جدید یعنی بحرین، کویت، لبنان، عمان، قطر، عربستان سعودی، ترکیه و امارات متحده عربی به فهرست کشورهای بدون ویزا توجه بیشتری را به خود جلب کرد.

به گفته مقامات دولت عراق، طرح هایی برای ساخت یک اقامتگاه گردشگری و یک مجتمع مسکونی در شهر بصره نیز تصویب شده است که رکورد تعداد مسافران در سال گذشته را به 7 میلیون نفر رساند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *