اخبار اخبار اقتصادی

ظرفیت تولید کشور در دولت سیزدهم جهش پیدا کرد

تبلیغات بنری

معاون وزیر صمت:

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: ظرفیت تولید کشور در دولت سیزدهم با احیای صنایع راکد و توسعه سایر صنایع افزایش می یابد.

برای گزارش دادن تیلا محمدمهدی برادران در حاشیه افتتاح سه طرح تولیدی صنعتی در استانداری البرز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با حمایت دولت سیزدهم و تلاش بخش خصوصی، تحریم ها در سه سال گذشته به فرصت تبدیل شده است.

وی ادامه داد: امروز با توسعه و رونق تولید، حجم اشتغال در بخش صنعت در کشور افزایش چشمگیری داشته است.

برادران گفت: با تلاش دولت سیزدهم تاکنون از واردات غیرقانونی و قاچاق بسیاری از کالاها در کشور جلوگیری شده که این امر به رونق تولید داخلی کمک کرده است.

معاون وزیر صمیت افزود: فعالیت صنایع داخلی ضمن جلوگیری از ورود ارز به خارج از کشور، توسعه تولید، اشتغال و ارز را برای کشور به همراه خواهد داشت.

وی با اشاره به تاثیرگذاری نمایشگاه بین المللی تهران، گفت: بیش از 2000 بازرگان از 80 کشور جهان در این نمایشگاه حضور داشتند و تفاهم نامه های مهمی امضا شد.

برادران افزود: امروز بسیاری از نیازهای صنعتی کشور در داخل تامین می شود و از این پس نباید عرصه را برای واردات بی رویه محصولات خارجی باز گذاشت چرا که باز ماندن مرزهای وارداتی کشور آسیب جدی به تولید داخلی وارد می کند.

معاون وزیر صامت گفت: در حال حاضر بسیاری از محصولات داخلی بر اساس استانداردهای جهانی تولید می شود که زمینه رونق صادرات را فراهم کرده است.

طرح توسعه این شرکت برای تولید محصولات نوشیدنی سالم در شهر چهارباغ استانداری البرز نیز با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرایی شد.

این کارخانه روزانه 300000 قوطی نوشیدنی سالم تولید می کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به استانداری البرز از دو واحد تولیدی و صنعتی نیز بازدید کرد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *