اخبار اخبار عمومی

طرح جامع امداد هوایی کلانشهر تهران در دست تدوین

تبلیغات بنری

«طرح جامع امداد هوایی شهر تهران» با همکاری دستگاه های دارای توان هوایی مرتبط با موضوع امداد هوایی در حال تهیه است.

برای گزارش دادن خبرگزاری رادیو، معاون آمادگی و عملیات سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران گفت: جلسه کارگروه کنترل هوانوردی و پایگاه هوانوردی کمیته تخصصی امداد و نجات هوایی شهر تهران با هدف افزایش هماهنگی سازمانی به منظور استفاده از هوانوردی برگزار شد نشست توانمندی های هوایی در مواقع بحرانی برگزار شد و تدوین طرح جامع امداد و نجات هوایی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

صمیم مرادی روزبهانی افزود: با توجه به بافت شهر تهران از نظر ساختار شهری، تراکم جمعیت، وسعت و مشکلات مربوط به ترافیک و با توجه به مقیاس نیازهای حیاتی و اولویت در ساعات اولیه پس از وقوع زلزله فاجعه بار، استفاده گسترده از تأسیسات هوایی مستلزم برنامه ریزی دقیق، ساماندهی تأسیسات و توزیع مناسب آنها در سطح شهر است.

آقای مرادی روزبهانی گفت: به منظور ایجاد زبان مشترک و فرآیندی واحد برای ساماندهی و استفاده از توانمندی های هوانوردی حامیان در مواقع بحران و همچنین هماهنگی بین سازمان های امدادی و انتظامی با سازمان هواپیمایی کشور در ماموریت های اضطراری. کمیته ای به نام کمیته تخصصی امداد و نجات هوایی در شهر تهران بر اساس این سازمان تشکیل شد.

وی افزود: در این کمیته پیش نویس اولیه طرح جامع امداد و نجات هوایی شهر تهران در جلسات تخصصی بین دستگاه اجرایی طرح جامع امداد و نجات هوایی و اعضای پنج تیم کاری تخصصی وابسته به کمیته مذکور تهیه شد. از جمله کمیته مذکور. کارگروه امداد و نجات، کارگروه فرماندهی و کنترل، کارگروه امنیت و مقررات، کارگروه هوانوردی و کارگروه رفاه هوانوردی و پایگاه هوایی مورد بررسی قرار گرفت.

وی گفت: نسخه نهایی طرح جامع امداد هوایی شهر تهران پس از بررسی ساختار فرماندهی و کنترل بر اساس اسناد عالی و سیاست های ابلاغی قوه مجریه به ستاد کل نیروهای مسلح، صادر شد. در مجلس نمایندگان بررسی شد.» جلسه بعدی کمیته تخصصی امداد هوایی به تصویب نهایی رسید.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *