اخبار اخبار عمومی

ضرورت اجرای پویش آموزش همگانی شهر آماده در تهران

تبلیغات بنری

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: آگاهی از ایمنی در جامعه مغفول و طرح آموزش همگانی شهر مجهز تهران مهم و ارزشمند است و به زودی در تهران اجرایی می شود.

ضرورت اجرای کمپین آموزش همگانی شهر آماده در تهران

برای گزارش دادن خبرگزاری رادیو، جلال ملکی در دوره آموزشی مربی ستاد آموزش همگانی شهر آمادگی که در سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران برگزار شد، گفت: تهران با جمعیتی حدود 10 میلیون نفر ثابت و 14 میلیون نفر شناور در معرض آسیب است. تصادفات زیاد

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: از 41 مورد بحران شناسایی شده در کشور بیش از 30 مورد رخ داده است، بنابراین در کشوری بحران‌زده زندگی می‌کنیم.

وی گفت: حوادثی مانند زلزله، سیل، آتش سوزی جنگل ها، رانش زمین، باد و طوفان. این اتفاق بارها در کشور رخ داده است و برای جلوگیری از جدی شدن این حوادث باید آموزش های لازم را به شهروندان ارائه دهیم.

وی افزود: طرح ستاد آموزش همگانی شهر تهران برای اولین بار به صورت آزمایشی در چند نقطه تهران اجرا شده و در تهران آماده اجراست.

وی بیان کرد: در این طرح مربیان مجرب و توانمندی از نیروهای دفاع شهری، آتش نشانان و نیروهای داوطلب هلال احمر با هدف کمک به ارتقای سطح آگاهی، آمادگی و آموزش شهروندان برای انتقال این موضوع به مردم گرد هم آمدند.

مهندس ملکی آموزش را مهمترین رکن در پیشگیری از حوادث عنوان کرد و افزود: موضوع آموزش این نیست که چگونه آتش را خاموش کنیم، بلکه باید قبل از وقوع حادثه نسبت به خطرات پیرامون خود و اطراف خود آگاه باشیم. خطرات را بشناسیم و با آنها مقابله کنیم.

ملکی بیان کرد: در تهران روزانه حدود 400 حادثه بزرگ و کوچک داریم و این یک فاجعه است و از بین این 400 حادثه ممکن است پلاسکو یا پالایشگاه نفت تهران رخ دهد.

وی با اشاره به اینکه باید در زمینه فرهنگ سازی ساختمان، آگاهی بخشی و آموزش در خصوص مسائل ایمنی تلاش بیشتری شود، افزود: در این زمینه تنها اقدامات اندکی انجام شده است که امیدواریم با اجرای مهم اجرایی شود. و مردم با ارزش کمپین آموزشی در شهرستان مربیان این طرح به سمت شهری امن و آماده گام برداریم.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *