اخبار اخبار تکنولوژی

صفر شدن مرگ کرونایی در  دولت شهید رئیسی فراموش نمی‌شود

تبلیغات بنری

وزارت بهداشت :

مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: واکسیناسیون گسترده و صفر مرگ ناشی از کرونا در دولت شهید رئیسی از خاطره ملت ایران پاک نخواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز روابط عمومی و رسانه وزارت بهداشت در اطلاعیه دیگری در پاسخ به اظهارات مشاوران یکی از نامزدهای ریاست جمهوری توضیحاتی ارائه کرد.

متن اطلاعیه وزارت بهداشت:
اطلاع می دهد
جناب آقای دکتر محمدجواد ظریف سه روز پیش در جلسه علنی شریف کاشان مدعی شدند که 120 میلیون دوز واکسن کرونا در دولت آقای روحانی وارد کشور شده و لغو آن تایید شده است. اگرچه مصاحبه های آقای دکتر ظریف در سه سال اخیر و در این زمینه نشان می دهد که ایشان هر بار تعداد متفاوت و نادرستی واردات واکسن را به خود نسبت می دهند، از جمله در مصاحبه با کافی خبر در مورخه 24/09/24 قطعنامه 1402 که مدعی شده است. که 30 میلیون دوز واکسن وارد شد!

اما دیروز با اصرار بر ادامه سلسله تهمت ها در جامعه ای دیگر، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی را یکی از مخالفان واردات این واکسن معرفی کرد. اشاره دکتر ظریف به نامه 2500 نفر از اساتید و چهره های نظام سلامت در حمایت از دستور مقام معظم رهبری مبنی بر ممنوعیت واردات واکسن های آمریکایی، انگلیسی و فرانسوی بود که در 2 دی ماه 1397 منتشر شد و آقای روحانی بر اساس آن درخواست کرد. با عوارض ناشناخته و عدم وجود مجوزهای کافی برای تزریق عمومی واکسن های تولید شده در سه کشور مذکور، علاوه بر عدم وجود مجوزهای کافی برای تزریق عمومی، لازم است اقدامات و استانداردهای علمی لازم در خصوص رونمایی از واکسن تایید شده توسط COVAX. واضح است که دولت آقای روحانی با مدیریت موثر و اراده واقعی می توانست از ماه ها قبل روند واردات واکسن از کشورهای دیگر را اجرایی کند. رویه ای که طی چند هفته دولت سیزدهم با تمام ملاحظات زیستی و علمی و بدون تکیه بر سه کشور مذکور در پیش گرفت.

در پایان باید به این نکته مهم اشاره کرد و آن این است که مردم قدرشناس ایران هرگز زحمات خدمتگزاران نظام سلامت در روزهای سیاه بحران کرونا را فراموش نخواهند کرد. با تزریق بیش از 150 میلیون دوز واکسن در اولین ماه های مدیریت شهید رئیسی، با تلاش همه نهادهای بهداشتی و درمانی و اعتماد و حمایت مردم، تعداد جان باختگان شهروندان به رقم وحشتناکی رسید. بیش از 700 نفر در روز در کمترین زمان به صفر رسید و جریان زندگی و امید به جامعه باز خواهد گشت.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *