اخبار اخبار عمومی

صدور سند ۷۷۱ هکتار از اراضی چیتگر

تبلیغات بنری

دادستان عمومی و انقلاب تهران بر لزوم همدلی و هم افزایی بیشتر دستگاه ها و تسریع در روند اجرای آبیاری، مبارزه با آفات و جایگزینی درختان مناسب در پارک چیتگر تاکید کرد.

.

برای گزارش دادن تیلا دادستان عمومی و انقلاب تهران در مراسم کاشت هزار اصله نهال در پارک جنگلی چیتگر بر لزوم همدلی، همکاری بیشتر دستگاه ها و تسریع در روند اجرای آبیاری، مبارزه با آفات و جایگزینی درختان مناسب تاکید کرد. این پارک

علی صالحی همچنین از تهیه و ابلاغ دستورالعمل های لازم در خصوص حفاظت از منابع طبیعی و ثروتی که خداوند در این پارک به عنوان یکی از پارک های مهم شهر تهران عطا کرده است و تصویب تکالیف و مسئولیت های نهادهای حامی در این زمینه. . دادستان عمومی و انقلاب تهران افزود: خوشبختانه پس از سال ها فراموشی آبیاری و پاکسازی درختان چیتگر، امروز شاهد هستیم که با کمک همه دستگاه ها، تحقیقات قوه قضائیه و سازمان منابع طبیعی و با تلاش فراوان مدیریت شهری منطقه 22 در این راستا، سند مالکیت 771 هکتاری از اراضی چیتگر صادر و به سازمان منابع طبیعی واگذار شده است.

علی صالحی گفت: با اقدامات مصوب اقدامات مهمی در این پارک انجام می شود و درختان چیتگر از پساب تصفیه خانه ها و بازیافت آب آبیاری می شوند. دادستان و انقلاب تهران افزود: همچنین درختان خشک پارک چیتگر در اسرع وقت حذف و گونه های مناسب جایگزین می شود.

شهردار منطقه 22 تهران نیز در این مراسم گفت: مشارکت دادستان تهران در پرونده خشک شدن درخت چیتگر، همفکری و همدلی بیشتری را در بین همه نهادها و سازمان های ذیربط ایجاد کرده است و با حضور و تاکید وی بر بحث جایگزینی درختان. ، استفاده از پساب و حذف درختان خشک شده شرایطی به وجود آمده که ساکنان شهر تهران دیگر دغدغه ای برای این پارک منطقه ای شهر ندارند.

مسعود نصرتی با بیان اینکه منابع اصلی آب پارک چیتگر از آب چهار تصفیه خانه منطقه خواهد بود، افزود: در مرحله اول طرح آبیاری این پارک، دبی 30 لیتر در ثانیه در نظر گرفته شده است. و طبق برنامه ریزی های انجام شده 400 لیتر در ثانیه خواهد بود و منبع آب مطمئنی محسوب می شود.

شهردار منطقه 22 افزود: 812 درخت خشک شده در این پارک حذف و هزار اصله درخت به جای آنها کاشته می شود.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *