اخبار اخبار جهان

شیوع بیماری‌های پوستی بین کودکان در غزه

تبلیغات بنری

شیوع بیماری های پوستی در میان کودکان فلسطینی در نوار غزه و نبود امکانات درمانی مشکلات زیادی را برای آنها ایجاد کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا وسیما، تلویزیون خبرگزاری فرانسه تصاویری از کودکان مبتلا به بیماری های پوستی و اثرات آن بر بدن آنها را پخش کرد.
یک پزشک فلسطینی گفت: حشره عجیبی است شبیه عقرب. موارد بیماری های پوستی به ویژه مبتلایان به گال افزایش یافت و آبله به ویژه به دلیل گرمای شدید و کمبود آب آشامیدنی شیوع پیدا کرد. این وضعیت به ویژه بر روی کودکان تأثیر زیادی دارد. امروز به همراه تعدادی از همکاران داوطلب از چادر آموزشی 150 دانش آموز بازدید و 14 مورد گال شناسایی شد. آمار بسیار بالاست. ما آنها را از بقیه جدا کرده ایم تا درمان مناسبی برای آنها داشته باشیم. تعداد مبتلایان به هپاتیت نیز در حال افزایش است. مهم ترین علت این بیماری ها نبود آب آشامیدنی و شبکه های آب و فاضلاب است.
آنطور که یکی از معلمان مدرسه می گوید: به دلیل نبود دارو و آب سالم، وخامت اوضاع اقتصادی و گرمای شدید، بیماری های مختلفی در بین کودکان شیوع پیدا می کند. برخی از کودکان اینجا از بیماری های پوستی رنج می برند. امروز بررسی شدند. متأسفانه برخی از آنها به بیماری های پوستی مبتلا بودند.
یک شهروند فلسطینی نیز گفت: زمینی که در آن می خوابیم شن است. ما آب تمیز یا مواد شوینده نداریم. ما موادی مثل صابون و… نداریم.
ضدعفونی کننده نداریم ما اصلاً امکانات پزشکی نداریم.

رئیس بیمارستان الشفاء از زندان های اشغالی رژیم صهیونیستی آزاد شد
رئیس بیمارستان الشفا پس از آزادی از زندان های رژیم صهیونیستی گفت: بیمارستان الشفا را بهتر از گذشته می کنیم.
به گزارش خبرگزاری سما، دکتر محمد ابوسلمیه رئیس بیمارستان الشفاء غزه پس از آزادی گفت: خداوند شهدا را رحمت کند و مجروحان را شفا دهد. زندانیان در شرایط بسیار بدی زندگی می کنند. هم زندانیان قدیم و هم جدید. شرایط غذا و زندگی بدی دارند و همه چیز را می دهند. مقاومت: کشورهای عربی و اسلامی باید یک صدا خواستار آزادی همه زندانیان شوند. مردم فلسطین از آغاز نکبت تا کنون در شرایطی که اسرا در آن زندگی می کنند زندگی نکرده اند. اسرای قدیمی کسانی هستند که بیش از 23 سال در اسارت بودند و امروز با ما آزاد شدند و تعدادی از اسرا یک سال تمام در اسارت ماندند. باید در این زمینه تصمیم قاطعی اتخاذ شود، زیرا اسرا امانت مردم فلسطین هستند.

دکتر ابوسلمیه در پاسخ به سوالی: چرا پرسنل پزشکی دستگیر می شوند؟ گفت: این سوال چیزی را حل نمی کند. پزشکانی هستند که شهید شدند و پزشکانی هستند که از اسارت آزاد شدند. کسانی هستند که به دلیل کمبود دارو جان خود را از دست داده اند. این دشمن جنایتکار جنایتکاری خود را حتی در برخورد با زندانیان، شکنجه آنها و حتی در برخورد با تیم های پزشکی به اثبات رسانده است. صدها کادر پزشکی، پزشک و پرستار هدف حمله قرار گرفتند و برخی از آنها در زندان های رژیم صهیونیستی مورد شکنجه قرار گرفتند. رژیم اشغالگر همه را می کشد: روزنامه نگاران، پزشکان، کودکان… همه در نوار غزه هدف قرار می گیرند، اما به خواست خدا، نوار غزه را بازسازی خواهیم کرد و بیمارستان الشفا را در بهار خواهیم ساخت.

اظهارات یک زن مسن فلسطینی که مورد حمله یک سگ متعلق به نیروهای اشغالگر قرار گرفت.

به گزارش بخش تصویری شبکه TRT World، دولت الطنانی یک زن مسن فلسطینی است که در جریان حمله به خانه اش در اردوگاه آوارگان جبالیه در غزه مورد حمله یک سگ نظامی اسرائیلی قرار گرفت.
این رسانه تصاویر لو رفته از دوربینی که رژیم صهیونیستی برای کشف مواد مخدر روی قلاده سگ نصب کرده بود منتشر کرد که لحظه حمله به این زن مسن در جبلیه را نشان می دهد. این زن فلسطینی با وجود تهدیدات نظامیان صهیونیست حاضر به ترک خانه خود نشد.
به گفته دولت عبدالله التنانی (67 ساله)، این زن مسن فلسطینی، نیروهای اشغالگر سگ را هنگام خواب روی او رها کردند و در حالی که او خواب بود، سگ او را در رختخوابش گاز گرفت و سپس او را کشید. . خارج از.
حمله این سگ که بدن پیرزن را گاز گرفت منجر به خونریزی شدید و شکستگی در بدن وی شد.
دولت الطنانی، یک زن فلسطینی می گوید: نماز عصر را خوانده بودم، سپس در رختخوابم خوابیده بودم که ناگهان احساس کردم سگی مرا گاز گرفت و کشت.
سپس سگ مرا با دندان هایش کشید و دندان هایش را در بازویم فرو برد.
سگ مرا از اتاق بیرون کشید. آنقدر جیغ زدم که سگ مرا ترک کرد.
سربازان اسرائیلی آنقدر ترسو هستند که سگ را می کشند.

پیامی از بچه های غزه در شمال غزه
کانال الرساله در تلگرام در شمال غزه تصاویری از کودکان شمال غزه را منتشر کرد که پیام هایی را به جهانیان منتقل می کنند.
آنها کاغذهایی حمل می کنند که روی آن نوشته شده است: غزه شمالی گرسنه است / ما را از گرسنگی نجات دهید /
من هم حق دارم مثل بچه های دنیا زندگی کنم/ حق دارم یاد بگیرم
من حق دارم در امنیت زندگی کنم / من حق دارم در آزادی زندگی کنم

وضعیت وخیم کمبود مواد غذایی در غزه
وضعیت در غزه و استان های شمالی به دلیل گسترش سریع قحطی در نتیجه محاصره در حال بدتر شدن است.
صف های شهروندانی که برای یک قرص نان برای سیر کردن فرزندانشان رقابت می کنند، در مناطق شمالی نوار غزه، جایی که کودکان بر اثر گرسنگی و سوء تغذیه جان خود را از دست می دهند، به یک منظره رایج تبدیل شده است.
با نزدیک شدن به دهمین ماه اشغال نوار غزه، تاخیرهای طولانی در توزیع کمک ها به آوارگان، سوءتغذیه و خطر قحطی گسترده در شمال نوار غزه را افزایش داده است.

لحظه تخریب خط آب اردوگاه نور شمس در طولکرم
کانال القسطال تصاویری از تخریب خط آب اردوگاه نور شمس در طولکرم توسط بولدوزرهای اشغالی در تلگرام منتشر کرد.

هدف قرار دادن نظامیان صهیونیست با بمب در تولکرم
کانال فلسطینی «الیوم» در اپلیکیشن «تلگرام» تصاویری از لحظه هدف قرار گرفتن نیروهای اشغالگر به اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم با بمب انفجاری منتشر کرد.

تصویری از تخریب دانشگاه الازهر غزه
کانال تلگرامی وابسته به خبرگزاری شهاب تصویری از تخریب دانشگاه الازهر شهر غزه در پی حملات اشغالگران منتشر کرد.

شیوع بیماری های پوستی در میان کودکان غزه

زیرساخت های اردوگاه نور شمس در حمله رژیم صهیونیستی تخریب شد
کانال تلگرامی وابسته به خبرگزاری سند با انتشار کلیپی نوشت: بولدوزرهای اشغالگر در حمله گسترده و مستمر به اردوگاه نور شمس در شرق طولکرم در حال حفر و تخریب زیرساخت های این اردوگاه هستند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *