اخبار اخبار سیاسی

شهید امیرعبداللهیان وزیر خارجه جریان مقاومت بود

تبلیغات بنری

کاراگاه:

سرپرست رئیس جمهور در بازدید از نمایشگاه دستاوردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم گفت: سران اقشار مقاومت شهید امیرعبداللهیان را نه تنها وزیر امور خارجه ایران، بلکه وزیر امور خارجه نهضت مقاومت می دانستند.

** شهید امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه نهضت مقاومت بود

برای گزارش دادن تیلامحمد مخبر وزیر امور خارجه از نمایشگاه «دستاوردهای دولت سیزدهم در ۱۰۲۰ روز خدمت» که در تالار ملل وزارت امور خارجه در مراسم بزرگداشت رئیس جمهور شهید و دکتر امیر عبداللهیان برگزار شد، بازدید کرد. یکی از رهبران کشور این شهدای سرافراز با عنوان رئیس جمهور و وزیر امور خارجه از نظام اسلامی یاد کردند و گفتند: گسترش روابط با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی اعم از همجوار و غیر دشمن، راهبردی جدی برای رئیس جمهور شهید در عرصه سیاست خارجی بود. . شهید شاهزاده عبداللهیان این راهکارها را به خوبی اجرا کرد و وزارت امور خارجه روزهای فوق العاده ای در این زمینه داشته است.

سرپرست رئیس جمهور پیوستن به معاهدات و موافقت نامه های بین المللی و منطقه ای از جمله سازمان همکاری شانگهای، برجام و اتحادیه تجارت آزاد اوراسیا را از اقدامات پیشگام وزارت امور خارجه در دولت سیزدهم دانست و تصریح کرد: خدمات در منطقه جبهه مقاومت منطقه ای نیز به نوعی مورد توجه سران جناح های مقاومت است.

مخبر از تلاش های شهید امیرعبداللهیان در حفظ منافع ملی، از جمله نحوه مدیریت فضا پس از اجرای عملیات الصادق، تمجید کرد. و از موضع «قدرت» و اقتدار. دلیلش هم این است که رهبر معظم انقلاب در مذاکرات به دولت اختیارات کامل دادند، در سطح کلان به رئیس جمهور شهید اعتماد کامل دارند و در «حوزه سیاست خارجی» به دکتر امیر عبداللهیان اعتماد دارند.

سرپرست رئیس جمهور همچنین با قدردانی از تلاش های بی شائبه سفرا و کارکنان این وزارتخانه خاطرنشان کرد: در دولت سیزدهم چه در ستاد وزارت امور خارجه و چه در سفارتخانه ها از همه توانمندی ها استفاده شد.

خانواده شهید امیر عبداللهیان نیز از جمله حاضران در جلسه امروز بودند که آقای مخبر ضمن تجلیل از آنان به عنوان خانواده مجاهدی که از همراهان و همرزمان این وزیر حقیر و مقتدر انقلاب بودند، یاد کرد.

این مخبر همچنین در نشستی با حضور کارشناسان ارشد وزارت امور خارجه بر پیگیری قانونی جنایات رژیم صهیونیستی در محاکم بین المللی و مجامع حقوقی ضمن بررسی آخرین تحولات سیاست خارجی به ویژه در حوزه فلسطین تاکید کرد.

سرپرست ریاست جمهوری با همراهی سرپرست وزارت امور خارجه از نمایشگاه دستاوردهای سیاست خارجی دولت سیزدهم در 1020 روز خدمت و فعالیت های شهید امیر عبداللهیان و دستگاه سیاست خارجی دولت سیزدهم در حوزه سیاست همسایگی. سیاست های اقتصادی اعم از ارز و اشتغالزایی در کشور، حمل و نقل و انتقال کالا، انتقال پول و مالی، صدور خدمات فنی و مهندسی، دانش بنیان و انتقال فناوری، عمومی، اطلاع رسانی، متوازن، مقاومتی، سیاست های کنسولی و مردمی، بازدید شد. و دفتر یادبود این نمایشگاه را امضا کردند.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *