اخبار اخبار فرهنگی

شناسایی بیش از ۱۰۰ اقامتگاه غیرمجاز گردشگری در شهرستان بافت

تبلیغات بنری

بیش از 100 خانه غیرمجاز از جمله منازل مسکونی، باغ و ویلا در شهرستان بافت توقیف و تحت پیگرد قانونی قرار گرفت.

بیش از 100 اقامتگاه گردشگری غیرمجاز در شهرستان بافت شناسایی شد

برای گزارش دادن تیلارئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان بافت گفت: از ابتدای سال جدید تاکنون بیش از 647 هزار گردشگر در شهرستان بافت به ثبت رسیده که یک سوم این میهمانان در اقامتگاه های غیرمجاز اقامت دارند. فاقد مجوز از وزارت میراث فرهنگی

علی نجفی نژاد گفت: اجاره واحدهای مسکونی مانند ویلا در قالب واحدهای توریستی بدون مجوز تخلف بوده و پیگرد قضایی خواهد داشت و در صورت بروز اتفاقات و مشکلات غیرعادی در این واحدهای فاقد پروانه، مشکلات قانونی برای مالک ایجاد می شود.

وی افزود: شهرستان بافت به دلیل اینکه سطح کویر است و در ایام گرم سال از آب و هوای مناسبی برخوردار است، از نظر جمعیتی و تعداد مسافر از شرایط خوبی برخوردار است و گردشگران استان هرمزگان و شهرستان های همجوار از آن برخوردار هستند. به طور رسمی میزبان رویدادها و تعطیلات است، اما تعداد و ظرفیت های رسمی گردشگری اعم از هتل ها و گردشگری، پاسخگوی نیاز گردشگران نیست.

نجفی در پایان خاطرنشان کرد: تعداد زیادی واحد سرپناهی فعال و بدون مجوز شناسایی شده است که برای ساماندهی آنها آمادگی کامل برای صدور مجوزهای لازم بر اساس درخواست مالکان این واحدها وجود دارد. از سوی دیگر ادامه مراحل قانونی با کمک پلیس و ضابطان قضایی در دستور کار میراث فرهنگی بافت قرار دارد.

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *