اخبار اخبار سیاسی

سرلشکر سلامی: جبهه مقاومت پاسخ هر تعرضی را در منطقه می‌دهد

تبلیغات بنری

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه فلسطین ادامه دارد و سایر کشورهای محور مقاومت ثابت قدم هستند، گفت: سرنوشت مسلمانان از این پس مشخص می‌شود و جبهه مقاومت به هر تجاوزی پاسخ می‌دهد.

به گزارش خبرگزاری صدف سیما، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی در دومین اجلاس جهانی شهدای مدافع حرم و جبهه مقاومت که با حضور مسئولان کشوری و سران رده های مختلف ارتش برگزار شد، سخنرانی کرد. نیروها و خانواده شهدا در راهرو دارالمرامحه حرم مطهر رضوی (علیه السلام) گفتند: امام خمینی (ره) روحیه جهادی را در خود نهادینه کرد. و شهادت در کالبد نورانی امت اسلامی. حقیقت دین در دست مجاهدان است.

وی افزود: در ادامه حیات امام راحل در سی و پنج سال گذشته و به موازات پیچیده ترین شرایط و خطرناک ترین عرصه ها، استواری الهی را به همه مسلمانان جهان آموخت و الگو شد. تاب آوری در برابر فشارهای دشوار.

سرلشکر بسدار سلامی با اشاره به آیات 112 و 113 سوره مبارکه هود افزود: انقلاب اسلامی بود که اسلام را به شکوه خود بازگرداند و سرزمین های اشغالی را به قبرستان مستکبران تبدیل کرد. این فرمان خداوند است که فرمود: «پس آنچه را که مأمور شده‌اید انجام دهید و هر که با شما توبه کند، از آنچه انجام می‌دهید نترسید و او را به مرگ ستمکاران رها نکنید». «از اللّه من البالا تکمّل لنسرون» تاکید کند که به ما امر شده است که صبر کنیم و هرگز ستمگران را دوست ندانیم، زیرا آنها جز خدا و خواست خدا دوستان ما نیستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم و محور مقاومت مظهر بارز شجاعت و فداکاری، پایه‌های شهادت، نمادهای آزادگی و کرامت و حجت‌های الهی بودند. ما شهید همه آنها شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بود که چهل سال لباس جنگ و جهاد را از تن در نیاورد و همیشه به دنبال دشمنان دین خدا بود و به جایی رسیده بود که عاشقان جهان از او نافرمانی کرد. ده ها هزار شهید در صفحات مختلف تاریخ کهکشانی درخشان از ستارگان درخشان هستند که هرگز محو نمی شوند و مسلمانان را به راه سرافرازی و سربلندی هدایت می کنند.

سرلشکر سلامی گفت: تاریخ اسلام ثابت کرده است که راه سرافرازی مسلمانان جهاد و شهادت است. چه در آغاز اسلام در زمان بعثت و چه در رجعت اسلام در افق انقلاب شکوهمند اسلامی، همه آزادگان جهان به شهدای مقاومت در برابر مستکبرین افتخار کردند. و آنها را الگو قرار داد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: غربی ها می دانند که بدون جهان اسلام هیچ قدرتی در جهان نمی تواند به مقام عظمت و شکوه برسد و به همین دلیل به ویژه از زمان کشف نفت در این منطقه، آنها فضایی را ایجاد می کنند که با کنترل جهان اسلام، راه رسیدن به سلطه بر جهان قریب به یک قرن است که از قدرت اقتصادی گرفته تا مسائل فرهنگی و اجتماعی، مسلمانان تحت تأثیر دشمنی قدرت های باطل قرار گرفته اند. تشکیل رژیم جعلی اسرائیل اوج این سلطه شیطانی بود.

سردار سلامی خاطرنشان کرد: آنها به سادگی کنار هم می نشینند، قرارداد می بندند و کشورهای اسلامی را بین خود تقسیم می کنند تا فقر و تنگدستی و ناتوانی و عقب ماندگی آنها در دست مسلمانان بماند. حضور رژیم صهیونیستی یک پل بسیار خطرناک سیاسی، جغرافیایی، امنیتی و نظامی برای غرب و حافظ منافع آن در این منطقه است و مانند خنجری زهرآلود در کنار جهان اسلام مانع از وحدت می شود. و تقویت حاکمیت مسلمانان.

وی تاکید کرد: سال ها توانستند اسلام را در تاریکی و محرومیت نگه دارند و هر کشور اسلامی را کشوری جدا از جغرافیای سلطه ملعون خود قرار دادند و با استفاده از حاکمان نالایق، رنج و بزدلی را به سرنوشت محتوم هر مسلمان تبدیل کردند. . اما انقلاب اسلامی پیام نبوی را زنده کرد و شکوه و عظمت از دست رفته مسلمانان را نجات داد و بر پیشانی جوانان مسلمانی که می خواستند از قید بلاها رهایی یابند و فلسطین عزیز، محبوب فراموش شده اسلام را آزاد کنند، نوارها قرار داد. . انقلاب اسلامی از همان زمان متوقف شد و قدرت ساخت و جغرافیای جهان اسلام و قلوب مسلمانان را به هم پیوند زد و امت واحده تشکیل شد و حکومت اسلام زنده شد. فلسطین نماد زندگی شایسته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با تاکید بر اینکه شهدای جبهه مقاومت محصول تقویت فرهنگ توکل، مقاومت و مقاومت هستند، گفت: در یک معامله الهی، شهدای مقاومت همان هستند که می کنند. بود. آنها که می توانند دارایی های محدود زندگی دنیوی را با سعادت و روح ابدی برادران و خواهران خود معاوضه کنند، باید دین خود را تزریق کنند تا حتی به قیمت جان خود تسلیم معادلات مستکبران جهان نشوند.

سرلشکر بسدار سلامی گفت: مسلمانان دیگر نمی‌خواهند سلطه غرب را بپذیرند. فلسطین امروز مظهر کلام حضرت سیدالشهدا علیه السلام است که فرمودند: «مرگ با عزت بهتر از زندگی خوارکننده است».

وی بیان کرد: حیات معنوی جبهه مقاومت شکل کنونی جهان اسلام را تشکیل می دهد و این اندیشه چنان جذابیتی پیدا کرده است که دانشجویان اروپا و آمریکا از ابعاد و جنبه های الهی آن شگفت زده شدند. امروز جغرافیای فلسطین را باید در دل همه آزادگان جهان و حتی در خیابان های کشورهای اروپایی جست.

فرمانده کل سپاه پاسداران با تاکید بر اینکه ما پیروز خواهیم شد و این سرنوشت محور مقاومت است، گفت: فلسطین ادامه دارد، لبنان می درخشد، یمن ایستاده است، افغانستان آبروی دشمنان را برده است. و سوریه اجازه مقاومت داده است. منتقدان اسلام فرار می کنند، همه اینها درس های بزرگ تاریخ است و ثابت می کند که مقاومت به ثمر می رسد، زیرا این وعده خداست و ما به این وعده ایمان داریم.

سردار سلامی گفت: همان آمریکایی که بیش از 10 تریلیون دلار در سوریه و عراق هزینه کرد، تمام سرمایه خود را آورد تا مسلمانان را تسلیم کند، علاوه بر اینکه ما را در طرح ارعاب نظامی قرار داد، اما وقتی این عملیات نظامی ضعیف توانایی این کار را دارد، انجام دهید. وقتی مجاهدین اسلام به یک وعده ایمان دارند تردید می کنیم؟

وی با بیان اینکه غربی ها و همه دنیا می دانند که بدون جهان اسلام قدرتی در جهان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: شکوه و عظمتی که جهان اسلام دارد بی نظیر است. غربی ها و گاه شرقی ها تمام فشار و هژمونی سنگین خود را بر جهان اسلام وارد کرده اند. دهه هاست که جهان اسلام، عظمت، هویت، قدرت اقتصادی و فرهنگ آن به شدت مورد هجوم قدرت های باطل بوده است.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه فقر، بیچارگی، درماندگی و عقب ماندگی از ویژگی هایی است که دنیای غرب برای مسلمانان به ارمگان آورد، گفت: فلسطینی ها چه شهید شوند و چه بمانند عزیز هستند. فلسطینی‌های امروز دقیقاً مظهر معنای «عزیز جان یا جان می‌دهد عزیزم» هستند.

وی با بیان اینکه مقاومت عظیم، زیبا، درخشان و جذاب است تا جایی که جذابیت آن حتی در دانشگاه های آمریکا و در میادین شهرهای آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان، اسپانیا، استرالیا و همه جا نفوذ کرده است، گفت: فلسطین امروز پهناور است و دنیایی پیدا کرده است و امروز، جغرافیای فلسطین را می توان در دل همه مردم جهان یافت.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه آمریکا 10 تریلیون دلار برای عراق و سوریه هزینه کرد تا مسلمانان را وادار به تسلیم کند، تحریم هایی را علیه ایران اعمال کرد تا آنها را وادار به تسلیم کند، اما ما را در دام ارعاب نظامی، تروریسم قرار داده است و عملیات تهاجمی، اما آیا ابعاد عظیم وعده الصادق را می توان با حرکات جزئی برای دشمنان مقایسه کرد؟ این گواه عظمت و اقتدار و عزت امت اسلامی است. پرچم ها برافراشته شد

تبلیغات بنری

iribnews به نقل از تیلا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *